V kostele svatého Martina pokřtili o víkendu svou dceru šéf činohry Národního divadla Michal Dočekal a herečka Monika Zoubková.

Jejich malá dcera Emma Luisa dostala při křtu po své kmotře, kostýmní výtvarnici Katarině Hollé, jméno Katarina. „Chtěla jsem, aby křest byl v Krnově, protože jsem se tu narodila a navíc jsem byla ve stejném kostele pokřtěna já sama. Také jsem ráda, že manžel má možnost poznat mé rodné město. Proti mému přání nijak neprotestoval, a myslím, že byl rád, že si může Krnov prohlédnout,“ řekla Monika Zoubková.

Tu znají televizní diváci například ze seriálů Četnické humoresky, Zdivočelá země nebo Nemocnice na kraji města po 20 letech. Těžiště její herecké práce je na divadelních scénách. Po absolvování činohry na JAMU působila v divadlech Kašpar, Rokoko nebo V Řeznické. Za svou domovskou scénu považuje Divadlo v Celetné. Slavnostní náladu křtu však nesdílela samotná Emma Luisa, která svou nespokojenost se slavnostní chvílí dávala najevo hlasitým pláčem.

„Nová členka katolické církve o sobě dává vědět, to je dobře,“ pousmál se kněz Tomáš Mlýnek nad dětským křikem. Někteří zúčastnění však měli pro důvod pláče jiné vysvětlení. „Komediantská rodina, to se nezapře. Tohle bude další herečka,“ smál se jeden z hostů. „Herečka ne, spíš režisérka, hlas by na to měla,“ dodala se smíchem jiná účastnice křtu.

Po odchodu z kostela se holčička rychle uklidnila. „Doufám, že i přes její dnešní protesty z ní nakonec bude dobrý křesťan. V kostele brečí, ale jakmile vyjdeme ven, už je potichu,“ okomentovala změnu chování své dvouměsíční dcery Monika Zoubková. Z kostela hosté odjeli oslavit křtiny slavnostním obědem na Šelenburku.