Z Krnova vyjel v 7.30 hodin autobus směrem na Ovčárnu, ale protože jde o hvězdicový výstup, mohou se turisté tento den vydat na Praděd z libovolné strany a setkat se s ostatními až na vrcholu. Ve vestibulu pod vysílačem Praděd se budou od 10 do 14 hodin rozdávat speciální razítko, účastnické listy, upomínkovými předměty a novoroční pohlednice. „Na zpáteční cestu do Krnova se vydáme v 15.30 hodin,“ uvedl za pořadatele předseda krnovského odboru KČT Alois Vaněk.

Pokud je to pro někoho do Jeseníků příliš daleko a vysoko, ale přesto si chce na Nový rok udělat příjemnou procházku po vánočním a silvestrovském přejídání, může si vybrat túru, která je pro svou nenáročnost vhodná třeba i pro seniory a rodiny s dětmi. Výstup na Praděd je totiž pouze jednou z mnoha turistických akcí celostátní kampaně Novoroční čtyřlístek. Její hlavní myšlenkou je na Nový rok udělat čtyři dobré skutky: jít na výlet (překonat svou pohodlnost), pozvat na něj někoho ze svého okolí (udělat tím radost někomu ze svých bližních), poznat kus přírody (kousek vlasti poznávat vlastními smysly) a přispět potřebným. K tomu jsou určeny účastnické příspěvky ve výši 20 korun, které se na akcích Novoročního čtyřlístku vybírají. Výtěžek je určen na značení a úpravy turistických tras pro lidi se zdravotním postižením. Klub českých turistů již tímto způsobem vybudoval třináct tras po celé republice. V Moravskoslezském kraji jsou dvě: v Hrabyni a v Klimkovicích.


Akce kampaně Novoroční čtyřlístek
Novoroční výstup na Výšinu (19. ročník), 1. ledna 2019, sraz v Bílovci (okres Nový Jičín), sraz na parkovišti u nemocnice v 10 hodin.

Novoroční Hončova hůrka (15. ročník), 1. ledna 2019, start: Příbor, náměstí u radnice ve 13 hodin.

Novoroční Výstup na Stránský vrch (21. ročník), 31. prosince 2018, sraz Břidličná zastávka ČD v 9.30 hodin.

Novoroční Slezská brána (16. ročník), 1. ledna 2019, startu: Kulturní dům Horní Datyně ve 14 hodin.

Novoroční výstup na haldu Emu (13. ročník), 1. ledna 2019, cíl bude na rcholu haldy Emy v Ostravě od 9 do 14 hodin.

Novoroční výstup na Palkovické hůrky (34. ročník), 1. ledna 2019, Kubánkov (okres Frýdek-Místek) v 11 hodin.

Novoroční výstup na zříceninu hradu Šelenburku, 1. ledna 2019 (16. ročník), Krnov, cíl na Šelenburku od 9 do 13 hodin.

Bruntálský krystalek letos potřeboval asistenci hasičů, kteří vysekali díry v ledu Kobylího rybníka.
Otužilci si zaplavali v Bruntálu v Kobylím rybníku