Skauti z Krnovské Trojky společně se svými rodiči a dobrovolníky z řad veřejnosti vyrazili v sobotu 16. dubna na Ježník, který tradičně slouží výletníkům jako příměstská rekreační zóna. Společnými silami se jim podařilo posbírat odpadky z ježnických lesů od Bezručova vrchu až po Vyhlídku. Nejvýznamnějším počinem byla likvidace obří černé skládky pneumatik na Kabátově kopci.

Do akce se zapojilo 39 dobrovolníků, převážně dětí ze skautského oddílu Krnovská Trojka. Zatímco nejmladší děti od pěti let uklízely odpadky v nejbližším okolí Bezručova vrchu, starší účastníci se rozdělili na několik skupin a vydali se čistit lesy až k Jelení studánce a ježnické rozhledně.

Další skupina vyrazila směrem na Kabátův kopec. Věděli, že se zde nachází skládka velkých pneumatik od náklaďáků a traktorů. Přestože tato černá skládka ležící na pozemcích města byla v minulosti ohlášena městskému úřadu, dlouho se s ní nic nedělo. Tak se skauti rozhodli začít s úklidem sami.

„Rozsah skládky nás všechny překvapil, napočítali jsme dvě stě velkých pneumatik převážně od nákladních vozidel a traktorů. Je s podivem, že městský úřad pro vyčištění oblasti nepodnikl žádné kroky, přestože skládka byla již dávno řádně nahlášena a pozemky patří městu," uvedl koordinátor akce Ukliďme Ježník Michael Cestr ze Skautského oddílu Krnovská Trojka.

.

Akce Ukliďme Ježník v číslech>> 39 dobrovolníků, převážně dětí ze skautského oddílu K3
>> 30 km uklizených tras od Bezručova vrchu až po Vyhlídku
>> 30 pytlů plných odpadků (plus objemné odpady mimo pytle, například matrace)
>> 200 velkých pneumatik o celkové váze několika tun (černá skládka Kabátův kopec)
>> 5-6 hodin úklidu