Veřejnost se může seznámit s členy KMK například na oslavách Dne dětí, které pořádá Městská policie Krnov na letišti.

„Tam jsme vozili malé budoucí motoristy a možná i motorkáře. Krnovští motorkáři také pomáhali městu s likvidací zastaralých a nebezpečných dětských hřišť nebo lanového centra. Pomáhali jsme při stěhování stařenky do domova důchodců a také zakoupili dar pro dětské oddělení nemocnice v Krnově," zrekapituloval činnost KMK krnovský motorkář Radek Hausner přezdívaný Hauzi.

Problémy s jízdou v terénu

Díky akcím, kde motorkáři pomáhají, předvádí své krásné stroje nebo si pozvou kamarády kaskadéry, hodnotí veřejnost většinou jejich hobby pozitivně. Co ale v posledních letech rozděluje krnovskou veřejnost, jsou projížďky terénních strojů ve volné přírodě. V jednu chvíli už to vypadalo, že problém motorkářů, kteří drandí na lesních a polních cestách, vyřeší legální okruh v oblasti bývalého vojenského cvičiště na Ježníku, ale sešlo z toho.

„Motorkáři byli v souvislosti s jízdou po Ježnických lesích popisováni jako zločinci. Byli jsme nazváni žokejové smradlavých strojů, když jsme bojovali o pozemek na motokrosovou trať. Trpělivě se snažíme poukazovat na to, že kluci a holky na silných strojích nejsou jen špatní lidé na okraji společnosti," shrnul věčný problém terénních motorek Radek Hauzi Hauzner.

Krnovský motocyklový klub KMK byl založen před deseti lety v lednu 2003. Od loňského roku do motorkářského kalendáře přibylo také jarní žehnání motorek na Cvilíně v poutním kostele Panny Marie Sedmibolestné.

Založení klubu

Klub krnovských motorkářů byl založen v lednu 2003, takže v těchto dnech slaví desáté narozeniny.

Jako zájmová organizace byl schválen ministerstvem vnitra a v březnu byla svolána ustavující schůze. „V květnu už měl KMK šestnáct členů a sbíral ceny v soutěžích na Mototour Mohelnice. První rok probíhal ve znamení seznamovacích vyjížděk a návštěv kulturních akcí, takže do roka už měl náš klub základnu čítající 36 členů," zavzpomínal na založení KMK Hauzi.

Srazy v Bohušově

V květnu 2004 uspořádal KMK první sraz příznivců jedné stopy v Bohušově. Mikroregion Krnovska zaplnily o víkendu burácející stroje. Tato akce oslovila širší veřejnost a získala si sympatie příznivců tvrdé muziky, dobrého piva a chlapské zábavy, kteří se obejdou bez motorek. Motorkáři sice svolali sraz do Bohušova, ale nezapomněli ani na město Krnov. Krnovské náměstí zažilo přehlídku motorek i vystoupení kaskadérů na motorkách.

„Na krnovském náměstí jsme se představili pětkrát někdy v letech 2004 až 2008. Děti v doprovodu rodičů mohly obdivovat přehlídku motorek a lidé se bavili jízdou kaskadérů nebo výkony siláka zvedajícího Harleye v zubech. Viděli na vlastní oči jaké triky se dají dělat s motorkou na překážkách z beden. Do toho jsme pozvali i nějaké taneční skupiny," zavzpomínal Radek Hauzi Hauzner.

Výpravy do zahraničí

Krnovští motorkáři každoročně navštěvují řadu míst v české republice i v zahraničí.

V sezoně žádná motorka nesmí zahálet v garáži. „Naše motorky už nasávaly mořský vzduch chorvatských a italských pobřeží nebo odpočívaly zaparkované u termálních pramenů Maďarska. Tankovali jsme benzín na jižní Moravě, v Českém ráji i v jižních Čechách Navštívili jsme Nízké i Vysoké Tatry, a máme spřátelený motorkářský klub Winter bikers také v Itálii. V zimních měsících udržujeme kondici společným lyžováním a kláním na ledové ploše. Mužstvo KMK je zastoupeno i v Hokejové lize amatérů mikroregionu Krnovska a jen zřídka odchází z ledu bez bodu," zrekapituloval Hauzi cestovatelské a sportovní vyžití krnovských motorkářů, jejichž klub nesmí chybět ani na sociální síti Facebook.

.

Blíží se motorkářský bál

Mezi motorkářské tradice patří zavírání sezony, při kterém je posezení s kamarády spojeno s hodnocením uplynulého roku roku. Krnovský klub Kofola bývá od roku 2007 dějištěm Motorkářského bálu a od loňského roku do motorkářského kalendáře přibylo také jarní žehnání motorek. „Při mši na Cvilíně v poutním kostele Panny Marie Sedmibolestné zazněla motorkářská modlitba, která vystihuje naši životní filozofii. V současné době máme 32 členů. Motocykly různých kubatur a zaměření. Plánujeme další činnost jak obecně prospěšnou , tak i zábavnou," dodal Radek Hauzi Hauzner.