Místní už o radaru vědí. Pokut je hodně, ale většinu z nich zaplatili mimokrnovští řidiči. Za první dva měsíce provozu automat v Krásných Loučkách udělil pokuty ve výši 4,8 milionu. Z toho bylo od hříšníků za volantem vybráno 2,6 milionu korun.

Na silnici první třídy, která vede z Krnova do Města Albrechtic, byl v začátkem prosince 2022 v Krásných Loučkách nainstalován a spuštěn do provozu radar typu UnicamSPEED-R. Pracuje zcela automaticky. Je konstruován tak, aby v kteroukoli roční dobu dokázal měřit okamžitou rychlost a zdokumentovat přestupek řidiče, který v Krásných Loučkách překročil povolenou padesátku.

Cvičné měření 

Starosta Krnova Tomáš Hradil dlouhodobě sleduje dopravní situaci v místní části Krásné loučky. Město Krnov loni v září nechalo rychlost v Krásných Loučkách měřit osm dní, aby byla k dispozici tvrdá data. „Pokud bychom získaná data "roztáhli" na celý měsíc, vybrali bychom od řidičů na pokutách 125 milionů korun. V těch osmi dnech 70 procent řidičů nedodrželo povolenou rychlost. Jde celkem o 35 tisíc přestupků. Každý den projelo v průměru 34 řidičů v obci rychleji než devadesátkou. Nejvyšší rychlost byla 131 kilometrů v hodině,“ shrnul Tomáš Hradil.

Krnovany zaujal chrup Romana Šmuclera, který navzdory chybějícímu řezáku vypadá skvěle.
Do Krnova v létě přijde další zubař, oznámil starosta města

V porovnání s loňským měřením pokuty už řadu řidičů přinutily v Krásných Loučkách zvolnit tempo. „Rychlost překračují v drtivé většině nekrnovští řidiči. Výnos z pokut budeme investovat do bezpečnosti. Potřebujeme důstojnější zázemí pro strážníky městské policie, chceme modernizovat vybavení dobrovolným hasičům. Začínáme s přípravou instalace dalšího radaru na obchvatu,“ zhodnotil starosta první dva měsíce provozu radaru a prozradil, že tento radar toleruje i rychlost 53 kilometrů v hodině.

Zpomalení aut

Instalovaný rychloměr zaznamenává překročení rychlosti v obou jízdních pruzích, tedy v obou směrech jízdy. Při překročení rychlosti projíždějícím vozidlem je automaticky pořízena digitální obrazová dokumentace. Výsledná fotografie je uložena v zařízení a obsahuje zobrazení měřeného vozidla, směr jízdy, naměřenou rychlost, datum a čas měření.

Historie krnovské sokolovny zaznamenaná na snímcích v archivu Deníku.
Architektonický skvost, Krnova, Bauerovu tělocvičnu, čeká oprava

Bezprostředně po změření vozidla se data digitálně přenáší ke zpracování a vyhodnocení na služebnu Městské policie Krnov. Následně jsou data přenášeny k dalšímu zpracování na městský úřad, kde je lze použít k dokladování přestupku a ke kontrole kvality pořízené dokumentace.