Víte, jak se lišil divácký zážitek podle toho, zda se promítalo z filmového pásu širokého 16, 35 nebo 70 milimetrů? Krnovské kino Mír je jedním z posledních, kde mají funkční promítačky na všechny formáty filmové historie.

Tyto retrozážitky jsou v Krnově dostupné díky festivalu KRRR! Koná se od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna.

Krnovské kino Mír 70 dokázalo využít období bez diváků k rozsáhlé modernizaci zvuku a stavební rekonstrukci.
Až se diváci vrátí do kina Mír 70 v Krnově, přivítá je špičkový zvuk

Nepříznivá epidemická situace znemožnila už podruhé pořádat Krrr! v tradičním jarním termínu. Tentokrát nebude přehlídka KRRR! zaměřená jen na nejvyšší královskou kategorii 70mm filmovém formátu, ale nabídne srovnání kvality obrazu s pětatřicítkou a šestnáctkou. Proto letošní ročník KRRR! nese podtitul Panoramatické formáty.

Kino slaví šedesáté narozeniny

„Současná opatření nám stále nedovolují pořádání plnohodnotného festivalu. Je problematické pozvat do Krnova zahraniční hosty a partnery. Proto jsme se rozhodli u příležitosti letošních oslav 60 let kina Mír připomenout všechny panoramatické formáty na různých filmových pásech. Diváci tak budou mít šanci zažít nejen projekce v 70mm formátu, ale připraveny budou také raritní 35mm kopie a pro venkovní letní kino pak kopie na 16mm filmovém materiálu,“ vysvětluje za organizátory vedoucí kina Pavel Tomešek.

Zdroj: Youtube

Narozeniny kina provází vydání brožury se jmény všech zaměstnanců, kteří zde za 60 let působili. V centru Krnova jsou rozmístěné infotabule o historii kina. Byl také připraven video sestřih těch nejdůležitějších okamžiků v historii kina Mír.

Program festivalu

V pátek ve 14.00 hodin zahájí KRRR! projekce snímku Superman (70mm), na kterou naváží filmy To Hell and Back (35mm) v 17.00 hodin a Tenet (70mm) v 19.30 hodin. První den ve 20.15 hodin v letním kině uzavře promítání snímku Král a já (16mm).

Sobotní dopoledne bude od 10.00 hodin patřit Old Shatterhandovi (70mm), jehož vystřídá ve 14.45 hodin Dobrodružství Poseidonu (35mm) a v 17.30 hodin Poslední mohykán (35mm). Ve 20.00 hodin bude uvedena Duna (70mm) a v letním kině se od 20.15 hodin uskuteční projekce snímku Becket (16mm).V neděli v 10.00 hodin bude uveden Motýlek (35 mm) a přehlídku zakončí ve 13.15 hodin Vražda v Orient expresu (70mm).

Dvoudenní akreditace vyjde na 550 Kč, 850 Kč stojí na celou dobu konání a k zakoupení budou rovněž vstupenky na jednotlivá představení. Více ZDE.