Místo Krnova s 23 tisíci obyvateli dal cirkus přednost polské obci Bližčice (Bliszczyce), která má něco přes 500 obyvatel.

Dosud byli Krnované zvyklí jezdit přes hranice hlavně do polských hypermarketů za levnými nákupy. Ale jezdit z Krnova do Polska za českým cirkusovým uměním? To je pro Krnovany nová zkušenost.

Malý český cirkus rodiny Kellnerových vyráží za polskými fanoušky už několik let. Jeho maringotky brázdí silnice polského Slezska hlavně v Opolském vojvodství. Fenomén český cirkus v malých polských obcích už zaznamenala polská média.

Upozorňují, že diváci se během show sice skvěle baví, ale někteří si pak při odchodu z českého cirkusu stěžují na bolesti břicha od nepřetržitého smíchu. "Popravená bude proměněna v kostlivce a zatančí bugi-vugi," láká program cirkusu Kellner. Kdo by netoužil vidět na vlastní oči něco tak neuvěřitelně absurdního?

Typický sudetský poklad čekal na půdě bývalého hostince v Linhartovech od války, až ho někdo objeví. Kdo je muž na snímku a jaký byl jeho další osud? To zjišťují pracovníci krnovského muzea. 6. dubna 2023
Unikátní poklad ze Sudet: půda skrývala válečné sádlo, dokumenty, šaty a boty

Loni se cirkus Kellner v souvislosti s "rozřezáváním lidí" objevil také ve zpravodajství polské televize Teleexpress. Polské novináře zaujalo, když v obci Steblowa dva mladíci v cirkuse ukradli českému kouzelníkovi magickou motorovou pilu, která dokáže chlapa zavřeného v bedně přeříznout vejpůl. Tato pila byla zlatým hřebem programu v českém cirkuse.

Polští mladíci s ukradenou pilou se před policejním vozem pokoušeli ujet na kole. Po zadržení uvedli, že motivací krádeže magické cirkusové pily byl jen hloupý opilecký žert.

Polská média také zaujal patent Cirkusu Kellner, jak dostat diváka na jedné štaci na několik představení. První den hostování na vesnici cirkus slíbí, že každý den uvede úplně jiný program. Ti, kterým se první večer líbil, určitě přijdou do cirkusu zase, aby o nic důležitého nepřišli. Cirkus stojí tři dny na stejném místě a je celkem běžné, že místní v něm absolvují tři večery cirkusové zábavy.

Velikonoční prohlídka zámku Hošťálkovy na Velký Pátek 7. dubna 2023.
Zámek Hošťálkovy se otevřel návštěvníkům. Podívejte se

"Takoví lidé a takové nápady nám imponují. Tahle rodina má velký talent a vášeň pro to, co dělá. To je hned vidět. Diváci to cítí a proto tak reagují. Rodina Kellnerových dělá to, co miluje. Dělá romantickou profesi, a zároveň si vydělává. Co je ale důležité - nejdřív je vášeň a až po vášni peníze," představuje český cirkus Kellner polský cirkusový web portalcyrkowy.com.