V Krnově pumpy Orlen/Benzina už cenou Naturalu 95 prolomily psychologickou hranici 40 korun.Na krnovských pumpách Orlen/Benzina na Albrechtické ulici i na ulici ČSL armády svítí u Naturalu cenovka 40,20 korun. Podobné ceny jsou i na Bruntálsku. Liší se jen o desetníky.

V polských Hlubčicích na pumpách se stejným logem Orlen Group je cenovka 6,14 zlotého, neboli něco přes 34 korun. Litr nafty u Benziny na české straně hranice stojí 39,90 korun za litr. Na polských benzinkách kolem šesti zlotých, neboli 32,30 koruny. To už se vyplatí zajet do Polska i z odlehlejších pohraničních měst a obcí.

Například z Bruntálu do polských Hlubčic je to 40 kilometrů.

Mol Město Albrechtice
Na Bruntálsku se benzin drží do 40 korun. V Polsku natankujete levněji

Český benzin i nafta pokračovaly v uplynulém týdnu v dalším zdražování. Průměrná cena benzinu už se pohybuje kolem 39,90 Kč za litr. Česká nafta zdražovala ještě výrazněji, takže je nejdražší od loňského prosince. Podle odborníků je nejspíš otázkou času, kdy průměrná cena překročí hranice 40 korun za litr.

Tyto odhady vycházejí z růstu cen na světových ropných trzích a z vývoje kurzu oslabující české koruny. Na příznivý vývoj cen pohonných hmot v Polsku má zase vliv snížení úrokových sazeb. V česko-polském pohraničí jsme svědky velmi kontrastní situace, která se hned tak nezmění.

V příštím týdnu se řidiči v Česku musejí připravit na další výraznější zdražení pohonných hmot. „Bude v rozsahu zhruba 50 haléřů na litr v případě benzinu a bezmála jedné koruny v případě nafty. I cena nafty by tak měla ještě během září překonat hranici 40 korun za litr,“ říká hlavní ekonom Trinity bank Lukáš Kovanda