Krnovským zastupitelům situaci vysvětlil tajemník městského úřadu Igor Kozelek, který je fanouškem aviatiky.

„Bezpečnostní úpravy a oplocení části letiště nám nařídil Úřad pro civilní letectví. Jde o evropské standardy pro mezinárodní letiště. Měli jsme tam komisi, která nám ukládá zajistit zvýšenou ostrahu po 24 hodin denně," popsal situaci na letišti Igor Kozelek s tím, že krnovský aeroklub pro vybudování plotu potřebuje pozemek na hraně letiště, na kterém kdysi býval paragánský gorodek neboli cvičiště.

Místostarosta Michal Brunclík (ČSSD) se byl podívat přímo na místě. „Zjistil jsem, že to má logiku, protože pozemek navazuje na veřejnou komunikaci, což je vyšlapaná stezka, a pak už začíná svažitý terén. Jsem rád, že aeroklub vykonává činnost v takovém rozsahu a kvalitě, proto nemám problém prodej podpořit," informoval Brunclík.

Zastupitel Petr Vartecký (KSČM) ale upozornil, že odbory doporučují zastupitelstvu pronájem pozemku místo prodeje. Zastupitel Ladislav Sekanina (KSČM) se zase zajímal, zda jsou sousední zahrádky pronajaté nebo v nájmu, aby město všem měřilo stejně. Protože se ukázalo, že zahrádky jsou prodané, zastupitelstvo prodalo i pozemek na letišti.