Také letos KHS uspokojí fanoušky nejrůznějších žánrů. Program se uskuteční v Koncertní síni sv. Ducha, na krnovském náměstí u Bauerova památníku, v Krnovské synagoze, v Kofola Music Clubu, a také v zahradách Flemmichovy vily a Kina Mír 70.

„Ke Krnovským hudebním slavnostem neodmyslitelně patří rovněž Festival, který se letos uskuteční v pátek 10. 9. a v sobotu 11. 9. v zahradě Střediska volného času SVČ. Nabídne například Vypsanou Fixu, Janka Ledeckého, Bena Cristovao, 7krát3 nebo stálici naší hudební scény kapelu Čechomor,“ uvedla Petra Manczalová, ředitelka Městského informačního a kulturního střediska MIKS Krnov, které slavnosti společně s městem organizuje.

A jak je již v posledních letech tradicí, vystoupí také krnovští umělci, jako například skupiny Rockin' Jackals a Jaradrom nebo zpěvačka eli.KHS v Koncertní síň sv. Ducha Modré zahájilo snění s Georgem Gershwinem.

V pondělí 6. 9. bude prostranství před Bauerovým památníkem patřit kapele Tři vykřičníky a v úterý se slavnosti vrátí do koncertní síně, ve které se tentokrát představí mladé talenty Hlasu Česka. Ve stejný den se v letním kině uskuteční také projekce muzikálu Cats. „Ve středu bude Kofola Music Club patřit skupině Lake Malawi a na čtvrtek je v synagoze naplánováno vystoupení kytaristy a písničkáře Jana Matěje Raka,“ vyjmenovává Petra Manczalová s tím, že slavnosti v neděli 12. 9. v zahradě Flemmichovy vily zakončí koncert Miluše Voborníkové a Petra Spáleného.

Vstupenky na jednotlivá vystoupení je možné zakoupit v turistickém informačním centru. Novinkou pro letošní rok je zvýhodněné vstupné na Festival, které na oba dny v předprodeji vyjde na 300 korun. Přímo na místě pak lístek na jeden festivalový den bude stát 200 korun.