Čtverečkovaný papír s kolečky a křížky pochopí i děti v předškolním věku. Díky tomu lze přemýšlet na několik tahů dopředu a tříbit mozek stejně jako nad šachovnicí. Na krnovském gymnáziu se 23. listopadu konal oblastní turnaj v pIšQworkách. Soutěžit o dvě postupová místa na krajský turnaj přišlo 14 týmů z okolních škol. Vítězství a postup si odnáší Pišišvoři z domácího Gymnázia Krnov.

Týmy  ze základních i ze středních škol se rozdělily do čtyř soutěžních skupin. Během zápasů jim fandili jejich náhradníci i učitelé, kteří slibovali „malá bezvýznamná pluska“, když se probojují do play-off.

Turnaj byl velice napínavý, protože o postupu do play-off musely dokonce ve dvou skupinách kvůli remíze rozhodnout až duely kapitánů. Jednalo se o týmy Abstinenti s.r.o. ze SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov a tým Pandy ze ZŠ Město Albrechtice. Abstinentům nepomohla ani jejich vyhlášená čistá mysl a tým Pandy je převálcoval. Druhý rozstřelový duel sehrál tým Nebelvír ze SOŠ a ZŠ Město Albrechtice, který svými kouzly za pomocí křížku a koleček porazil Tým B ze SPgŠ a SZŠ Krnov.

Do play-off postoupilo pouze osm nejlepších týmů, z každé skupiny vždy první dva. Čtvrtfinálová utkání byla rychlá a jednoznačná. Vítězně z nich vzešly tři domácí týmy - Pišišvoři, No comment… a Šikulové a tým Odmocnina z 5 reprezentující SPŠ Krnov.

Ve finálovém klání se Pišišvoři nebáli favoritů No comment… a nakonec si vybojovali vítězství v celém turnaji a pohár, který mohli hrdě zdvihnout nad hlavu. 

Pořadí týmů: 

1. místo Pišišvoři (Gymnázium Krnov) ve složení: Dominik Stejskal, Dan Abrahám, Anna Steiningerová, Julie Kašpárková, Veronika Horáková

2. místo No comment… (Gymnázium Krnov) ve složení: Eliška Repková, Hana Nevídalová, Anna Zouharová, Dita Bartoňková, Jakub Tkáč

3. místo Šikulové (Gymnázium Krnov) ve složení: Michal Juna, Michal Kašpařík, Aneta Uvírová, Adam Burda, Adam Liberda