Mezi kostelem svatého Martina a Švédskou zdí je historická fontána s roztomilým nahým chlapečkem, který si osedlal želvu. V rámci projektu Landscape kašnu doplnila silueta dítěte, které pije vodu z kašny. Fontána u frekventovaného kruhového objezdu je zajímavá tím, že hned vedle můžete bojovat s vedrem za vydatné pomoci stánku se zmrzlinou.

Na náměstí Hrdinů tryská voda pod sousoším Rodina, které je odkazem šedesátých let a talentu sochaře Miroslava Jiravy (1931-2002). Přestože tato kašna původně nebyla určena ke koupání, často přiláká rozdováděné děti. Ke kontaktu s vodou naopak záměrně vybízí hned vedle fontána s brouzdalištěm a vodotryskem před gymnáziem.

V krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr začíná výstavba nového závodu na výrobu protihlukových bariér.
Do průmyslové zóny v Krnově míří nový investor. Podívejte se, co bude vyrábět

Symbolem Krnova je Neptunova kašna u Švédské zdi. Je zajímavá tím, že socha vládce moří boha Neptuna se před dvěma staletími přestěhovala ze zámku Slezské Rudoltice do Krnova, když rozmařilý hrabě Hodic už nezvládal splácet dluhy.

Poslední dva roky Neptunova fontána zůstává bez vody kvůli zastaralé technologii. Naplánovaná generální oprava počítá s kompletním rozebrání kašny, kterou nahradí nová vana včetně základu pro kamennou obrubu. Součástí stavebních prací bude také vybudování nové technologické šachty í nové vodoinstalace a elektroinstalace. Neptun se svým trojzubcem je symbolem vodního živlu.

Příznivci monarchie diskutují, jak připomenout návštěvu císaře Františka Josefa I. v Krnově a osudy jeho jezdecké sochy, která stávala v letech 1908-1918 před krnovskou radnicí. Prosinec 2022
V Krnově chtějí připomínat císaře Františka Josefa I. Jak to bylo s jeho sochou