V zahradách všech krnovských mateřských škol, kromě jediné na Žižkově ulici, která se opravuje, bude pro rodiče s dětmi do deseti let připraven v neděli 15. září program. Například na dopravním hřišti u Střediska volného času Méďa budou pro ty nejmenší připravena kola a motokáry.

„Tato akce měla při loňské premiéře Evropského týdne mobility v Krnově největší úspěch. Proto věříme, že si cestu do krnovských zahrad najdou rodiče s dětmi i letos. Je to příležitost poznat i jiná hřiště a zahrady, než která jsou zvyklí běžně navštěvovat," řekla koordinátorka Evropského týdne mobility v Krnově Jana Vágnerová z odboru životního prostředí.

Pro fanoušky sportování svůj program zase nachystalo sedm místních škol. K dispozici nabídnou nejen své tělocvičny a hřiště, ale také setkání s odbornými cvičiteli. „Akce je určena pro zájemce všech věkových kategorií, kteří si chtějí zasportovat, zahrát si svůj oblíbený sport nebo poznat něco nového. Součástí dne je také jízda zručnosti na kole, kterou na svém školním hřišti pořádá Základní škola Janáčkovo náměstí," uvedla dále Jana Vágnerová.

Druhý ročník Evropského týdne mobility, který v Krnově právě probíhá, je součástí rozsáhlé kampaně, která si dává za cíl vyvolat změny v chování lidí a vytvořit udržitelnější dopravní strategii pro Evropu.

„Od roku 2002 se Evropský týden mobility snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Kampaň dává občanům možnost poznat, jaká je role městských ulic ve skutečnosti a prozkoumat konkrétní řešení městských problémů jako je znečišťování ovzduší," sdělila národní koordinátorka Evropského týdne mobility Martina Neckářová.

Letošní ročník vyvrcholí v Krnově 8. října akcí Do školy po svých.

Jan Pirkl