V okrese Bruntál v pondělí začaly dlouho očekávané jarní prázdniny. Díky tomu rodiny žáků celostátní uzavření základních a středních škol nijak zvlášť neprožívají. 

Fungování mateřských školek ministerstvo zdravotnictví zatím neomezuje. To byla dobrá zpráva pro krnovskou školku v Žižkově ulici, která měla už dlouho předem naplánovaný Den otevřených dveří.

Krnovská školka přišla s nápadem pozvat rodiče s tříletými dětmi, které už brzy nastoupí do školky, aby si program plný her, jídelníček i celkový režim vyzkoušeli nanečisto.

Až za pár měsíců tyto děti zůstanou ve školce bez rodičů, už budou vědět, co je tady čeká, jaké kamarády tu potkají a kde hledat svou oblíbenou hračku. 

„Měli jsme trochu obavy, jestli vůbec někdo přijde, když jsou teď všichni vystrašeni koronavirem. Zájemců o prohlídku školky samozřejmě přišlo méně než loni, kdy jme tu měli na padesát návštěvníků, ale rodiče, kteří přišli, si program společně s dětmi užili. Máme teď díky prázdninám ve školce méně dětí a dost volného prostoru, takže nebyl problém zorganizovat všechno tak, aby se tu návštěvníci nepotkali s dětmi, které už do naší školky chodí. Byla to také příležitost rodičům názorně ukázat jaký režim dezinfekce ve školce funguje. Uklidnilo je například, jak pečlivě si hlídáme umývání rukou,“ uvedla ředitelka školky Milada Holinková, podle které většina rodičů s dětmi přišla na návštěvu ze sousedního sídliště pod Cvilínem.

Krnov není místem, kam směřují cizinci z rizikových oblastí, takže není důvod zde prevenci zpřísňovat nad rámec celostátních opatření. „Počítám s tím, že situace se může změnit po jarních prázdninách, až se některé rodiny vrátí do Krnova ze zahraniční dovolené. Budeme samozřejmě zjišťovat, kde se rodiny pohybovaly a podle toho individuálně posoudíme, zda u nich vznikl důvod pro karanténu,“ uzavřela Milada Holinková.