Do nově vybavené učebny krnovské základní školy ležící na Žižkově ulici byly zakoupeny nové učební pomůcky, jako je dataprojektor, moderní promítací plátno, pomůcky pro pokusy, simulace a demonstrace.

Nadace, která podporuje zkvalitnění výuky přírodovědných a technických předmětů, díky novému vybavení umožní krnovským pedagogům prezentovat učivo co nejnázorněji. Řadu věcí si mohou vyzkoušet také samotní žáci.

Zkvalitnění výuky

„Učím zde již od roku 1981 a jsem rád, že se můžeme pochlubit krásnou a moderní učebnou. Žáci mají z fyziky často obavy, ale věřím, že je bude nové prostředí s moderním vybavením motivovat a pomůže probírané látce dobře porozumět,“ říká Zdeněk Obruča, ředitel školy a současně krnovský zastupitel.

Cílem projektu Oranžová učebna je zkvalitnit výuku na základních, středních i vyšších odborných školách. „Je prokázáno, že interaktivní výuka zapojuje lidský mozek jiným způsobem, a proto je možné složitější látku především technických předmětů lépe vstřebat a pochopit.

Žáci se mohou mnohem efektivněji učit a odborné předměty nemusejí být pro ně tradičním strašákem,“ uvedl u příležitosti dnešního otevření učebny Daniel Morys, zástupce hlavního sponzora nadace.

Oranžová učebna není jen u nás

Není to první oranžová učebna, která vznikla na krnovské škole. Nadace v loňském roce podpořila vybudování Oranžové učebny na základních školách v Rožnově pod Radhoštěm, Krnově, Hustopečích nad Bečvou a na průmyslovce v Lipníku nad Bečvou.