Přestože odborné kritiky přijaly film poměrně vlažně, divácky byl v premiérovém uvedení velmi úspěšný. Odkaz Fan Vavřincové a znalost televizního seriálu na diváky platí. Filmové zpracování však vychází z původní předlohy jen námětově a kdo se chce u filmu dobře pobavit, musí na atmosféru seriálu a ztvárnění jednotlivých postav zapomenout.

„Režiséra Patrika Hartla jsem poznala před několika lety v divadle, při zkoušení Kočičí hry s Milenou Dvorskou. Pak následovalo zkoušení hry Absolvent. Když mi nabídl roli Káči ve filmové podobě novodobé „Rodinky“, neváhala jsem. Věděla jsem, že po mě nebude chtít, abych si hrála na paní Kolářovou, a pokusí se o nové pojetí. Navíc další obsazení herci jako je Eva Holubová, Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová, Jiří Mádl bylo velmi lákavé. Taková nabídka se neodmítá,“ prozradila krnovská rodačka, herečka Monika Zoubková, o své první velké filmové roli.

Právě ona a Jiří Mádl jsou v postavách Kačenky a Zdeňka hlavními původci různých peripetií v lehce šílené rodině Hanákových. Komedii Taková normální rodinka uvádí kino Mír v Krnově od pondělí 28. až do středy 30. července, vždy v jednom představení od 18.30 hodin.

Monika Zoubková se narodila v roce 1976 v Krnově v rodině známých lékařů, v roce 1999 ukončila na brněnské JAMU činoherní herectví. Zahrála si v divadlech Kašpar, Rokoko, Valmet, Na prádle, Studiu Dva a jiných. Mimo televizních a filmových rolích účinkovala i v reklamě. Náročné natáčení „Rodinky“ absolvovala i s miminkem, které právě loni v létě pokřtila v krnovském kostele.

Dita Voznicová