Oblíbená tradiční akce krnovské nemocnice se koná ve spolupráci nemocnice se Střední pedagogickou školou a Střední zdravotnickou školou v Krnově.

„K lékaři se lidé často odhodlají, až když mají potíže, které je omezují v běžném životě. Přitom by někdy stačilo věnovat více pozornosti prevenci, která by na zdravotní problém upozornila mnohem dříve, a tím zkrátila a zjednodušila i dobu léčby. Z toho důvodu pořádáme Den zdraví,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Zdravotní sestra, ilustrační snímek.
Máte rádi svou zdravotní "sestřičku"? Nominujte ji do dalšího ročníku soutěže

Na Dni zdraví si zajímavé informace najdou návštěvníci všech věkových kategorií. Pro nejmenší je připraven zábavný edukační program, který je seznámí se základy zdravého životního stylu. Všichni účastníci akce pak mohou podstoupit orientační vyšetření krevní skupiny, nebo si vyzkoušet, zda umí poskytnout první pomoc. Chybět nebude ani velmi oblíbené a žádané testování podezřelých znamének na kůži. V rámci dne zahájí svou činnosti nová Nutriční poradna krnovské nemocnice. Její pracovnice návštěvníkům poradí s problematikou obezity a nabídnou i ochutnávku zdravých jídel.