Za hospitalizovanými pacienty se již mohou znovu vypravit jejich nejbližší rodinní příslušníci, přátelé a známí. „Rozhodli jsme se tak samozřejmě po konzultaci s okresním hygienikem. Důvodem je pokles nemocnosti respiračních onemocnění a pokles chřipkové epidemie," vysvětlil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Zákaz návštěv byl vyhlášen v souvislosti s chřipkovou epidemií v kraji. Všechna oddělení nemocnice byla pro návštěvy uzavřena od 6. února. V souvislosti se zákeřnou chřipkou byly v krnovské nemocnici potvrzeny dva případy takzvané prasečí chřipky.

Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení je v současné době stále ještě hospitalizován jeden pacient, jehož stav je kritický.

„Poděkování patří příbuzným a známým pacientů za trpělivost a pochopení situace, kdy se nemohli vídat se svými nejbližšími. Stále však ještě vyzýváme příbuzné, kteří cítí sebemenší podezření na onemocnění horních cest dýchacích, aby případnou návštěvu našeho zařízení prozatím odložili," upozornil ředitel nemocnice Václavec.

Pokles onemocnění chřipkou

V Moravskoslezském kraji bylo minulý týden na 1601 případů akutních respiračních infekcí na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost byla jako tradičně zaznamenána u malých dětí ve věkové skupině 0 až 5 let. Nejvyšší nemocnost přetrvává nadále na Opavsku, Frýdecko-Místecku a na Bruntálsku.

V minulém týdnu došlo k evidenci dalších sedmnácti případů závažného onemocnění chřipkou. Z toho se jednalo o čtyři případy u dětí do deseti let. Celkem bylo hlášeno šest úmrtí, přičemž průměrný věk zemřelých byl 66 let. Jednalo se o osoby s jiným základním onemocněním, z nichž žádná nebyla proti chřipce očkována.

Anna Dohnalová