LDN Žáry momentálně disponuje 45 lůžky, rozmístěnými ve dvou až pětilůžkových pokojích, z nichž je možno vyjít na terasu či balkón. Dvoupodlažní budova je vybavena klubovnou s televizí i videem pro zpříjemnění volného času klientů. K dispozici je zde altánek i kaplička. Ve Městě Albrechticích je dnes 105 lůžek pro dlouhodobě nemocné. Po plánovaném sloučení s lůžky LDN Žáry, o kterém se můžete dočíst ZDE, bude albrechtické oddělení schopno ve vysokém standardu pečovat až o 150 pacientů.

Nemocnice v těchto dnech úspěšně prošla kontrolou akreditačního orgánu, který potvrdil, že její akreditace, kterou má od prosince 2007, v plné míře platí také pro péči o dlouhodobě nemocné pacienty. Akreditaci pro následnou péči v tomto rozsahu nemá žádná jiná nemocnice v kraji.

„Prošli jsme náročnými zkouškami na kvalitní a bezpečnou péči o všechny pacienty bez výjimek. Trendem současného zdravotnictví je zejména aktivní přístup k nemocnému, což znamená vyhledávání a naplňování jeho potřeb v oblasti duševní, tělesné i sociální,“ komentoval akreditaci náměstek léčebné péče Ivan Pavlák.

V léčebně dlouhodobě nemocných, na niž navazují další pracoviště ve Městě Albrechticích, je vedena přesná dokumentace, která pečlivě monitoruje nebezpečí pádů, proleženin apod. Existují také speciální nutriční programy, které sledují stav výživy a pitný režim každého pacienta. V souvislosti s péčí pro dlouhodobě nemocné nyní krnovská nemocnice připravuje další zdokonalení celého systému následné péče.

„Již nyní se upravují prostory v nemocnici ve Městě Albrechticích, které budou sloužit pro pacienty LDN Žáry, kteří by se měli do upraveného objektu bývalé dětské rehabilitace přestěhovat do konce letošního roku. Nové oddělení nabídne větší komfort a zajistí pacientům lepší dostupnost pro rodinné příslušníky. Pozitivem bude propojení pracovišť, nepřetržitá dostupnost lékaře a napojení na celé zázemí nemocnice,“ upřesnil ředitel krnovského Sdruženého zdravotnického zařízení (SZZ) Ladislav Václavec.