Online reportáž

V rámci simulace muž se zdravotními obtížemi oznámil, že cestoval několik týdnů po Saúdské Arábii. Předběžnou diagnózu si vyslechl v izolačním pokoji nemocnice.

Hasiči a zdravotníci v ochranných oděvech ho umístili do přenosného biovaku a sami prošli dekontaminací. Do pražské Nemocnice Na Bulovce byl pacient transportován v doprovodu policejních vozů.

Cvičení v krnovské nemocnici.
Cvičení simulovalo pacienta s nakažlivým virem v krnovské nemocnici

„Budeme teď mnohem lépe připraveni na případné pacienty s vysoce nakažlivými nemocemi,“ konstatoval ředitel nemocnice Ladislav Václavec v listopadu 2019. Platí jeho slova o připravenosti také v souvislosti s koronavirem?

Co je koronavirus.Zdroj: Deník„Sdružené zdravotnické zařízení Krnov má směrnici, která přesně stanovuje, jak mají zdravotníci postupovat u nemocí podobných koronaviru. Personál nemocnice byl v minulých týdnech opakovaně proškolen, jak se chovat, když do nemocnice přijde pacient u něhož je podezření na možnou nákazu koronavirem,“ informoval mluvčí nemocnice Jiří Krušina s tím, že při loňské simulaci příchodu pacienta s podezřením na zvlášť závažné a vysoce infekční onemocnění si jednotlivé složky mohly v reálném prostředí vyzkoušet správný postup. Cvičení bylo vyhodnoceno jako velmi úspěšné.

A jak to vypadá v Krnově s dostupností ropušek?

„Roušky a respirátory v nemocniční lékárně byly vyprodány již při první vlně informací o koronaviru a stejně tak tomu je i nyní, kdy evidujeme extrémní zájem o toto v současné době nedostatkové zboží. Nyní záleží na dodavatelích, kdy lékárně poskytnou další zboží,“ doplnil Krušina.

Karlova Studánka v zimě. Ilustrační foto.
Premiér Babiš o koronaviru: V Karlově Studánce jsou připraveni! Jak to myslel?

Nemocnice žádá pacienty, kteří se v posledních dvou týdnech vrátili z oblastí, kde se vyskytuje koronavirus (Čína, Jižní Korea, Itálie – Benátsko, Lombardie) a mají chřipkové příznaky, aby zůstali doma a jen telefonicky kontaktovali buď svého lékaře, nebo okresní pracoviště Krajské hygienické stanice (Okres Bruntál – 554 774 128, pracoviště Ostrava – 595 138 118-119). Jen ohleduplnost může zabránit případnému šíření nemoci mezi pacienty nemocnice a její personál.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník