Obě nemocnice budou pouštět jako doprovod k porodům jednu osobu. Stejně tak za dětskými pacienty budou smět rodiče. "Prosíme, aby za malými pacienty chodila vždy pouze jedna osoba a nedocházelo ke střídání rodičů. Tím by docházelo zbytečně ke zvýšení rizika zavlečení nákazy na oddělení," uvedl Krušina.

Hlubčický poviat sousedí s Osoblažskem, Krnovskem a Opavskem. Proč na mapě koronavirových  rizik v Polsku dostal modrou barvu?
Na koronavirové mapě Polska zmodral hlubčický poviat u Bruntálska. Co to znamená

Poslední výjimku ze zákazu návštěv budou tvořit blízcí příbuzní pacientů v kritickém stavu. Ti si návštěvu musí domluvit telefonicky s personálem na daném oddělení. Všichni, na které se vztahuje výjimka ze zákazu návštěv, musí mít v nemocnici roušku či respirátor bez výdechového ventilu. Před vstupem na oddělení si musí dezinfikovat ruce.

Nemocnice žádají všechny příchozí pacienty, aby používali ochranné prostředky: roušky či respirátory a aby je ve vnitřních prostorách nemocnic vůbec nesundávali. „V případě, že jste COVID-19 pozitivní, jste v karanténě, či jste byli v kontaktu s někým, kdo je pozitivní a čekáte na test, snažte se své zdravotní potíže řešit s lékaři telefonicky. V případě, že máte teplotu, kašel, respirační obtíže, kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře a domluvte se s ním na dalším postupu,“ dodal Krušina.

Slezské divadlo v Opavě. Ilustrační foto.
Těžká situace kolem Slezského divadla doputovala až za „velkou louži“