Protest za cirkusy bez zvířat měl v Krnově nečekanou účast. Proběhl v tichosti bez skandování hesel nebo blokování návštěvníků cirkusu.

Organizátoři zdůrazňují, že nemají výhrady ke konkrétnímu cirkusu Joo, ale požadují obecně zákaz výcviku volně žijících druhů zvířat.

Výletní chata dnes známá jako Sokolka je také zachycená na archivních fotografiích, které představuje výstava Jak se žilo na Vrbensku.
Víte, jak se žilo na Vrbensku?

„Společně jsme možná zasadili semínko pochyb v myšlenkách některých návštěvníků představení, přispěli k rostoucímu tlaku na cirkusy se zvířaty, sesbírali přes sto podpisů pod petici a v neposlední řadě také otevřeli téma cirkusů bez zvířat nejen krnovské veřejnosti,“ uvedl za organizátory Jiří Gajdoš.

Cirkus JOO v Krnově navštívili nejen diváci, ale také demonstranti, kteří požadují zákaz vystupování volně žijících zvířat v cirkusech.Zdroj: facebookový profil organizátorů

„V kontextu obdobných demonstrací v jiných a větších městech nás všechny příjemně překvapila vysoká účast. Hodnoceno subjektivním pohledem atmosféra na místě byla mile přátelská a velmi povzbuzující. Věřím, že nejen já jsem odcházel z protestu s pozitivním elánem,“ doplnil Gajdoš s tím, že aktivity požadující zákaz vystupování volně žijících zvířat v cirkusech mohou zájemci sledovat prostřednictvím kampaně Cirkusy bez zvířat.

Dříve jsme byli zvyklí jezdit na dožínkové slavnosti do Polska. Nejdřív se tato tradice vrátila do Slezských Rudoltic. Rudoltické dožínky si našly řadu příznivců a dnes už patří k nejvýznamnějším událostem roku.
Dožínkové slavnosti pokračují u nás i v Polsku

„A co dál v Krnově? Cikusy bez zvířat jsou jen jedním ze společensky pozitivních témat, tím dalším je například otázka spotřeby plastů. Za necelé tři týdny si proto nenechte ujít promítání dokumentárního filmu A Plastic Ocean v Městské knihovně, které pořádá spolek Rošťáci Krnov,“ uzavřel Jiří Gajdoš.

Autoveterána si pořídili také záchranář Martin Steininger se svou chotí Darinou Steiningerovou, která pracuje v krnovské nemocnici jako sestřička. Prvním majitelem vozu byl libanonský velvyslanec, který si ho pořídil v  Londýně v roce 1959.
Kolona veteránů poprvé projede areálem nemocnice
Daniel Václavík usiluje o to, aby byl u nás uzákoněn zákaz vystupování zvířat v cirkusech. Po Opavě šíří petice, která se dotýká této problematiky.
Opavou začala kolovat petice za cirkusy bez zvířat