VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnované se konečně dočkají velké rekonstrukce koupaliště

Občané, kteří se v létě 2017 přišli osvěžit na krnovské koupaliště, ho naposledy zažili v původní podobě. Letos koupaliště přijde o vzhled, který se neměnil od jeho vybudování v roce 1934.

6.1.2018
SDÍLEJ:

Koupaliště v Krnově, jak by mělo vypadat po rekonstrukci.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Generální rekonstrukce koupaliště bude spočívat v úpravě stávajících plaveckých bazénových van, které budou po opravách překryty speciální fólií. Další opravy proběhnou v objektu strojovny, dojde k modernizaci bazénové technologie a k vybudování nových akumulačních jímek.

Dětský bazén bude vybudován úplně nový. Po rekonstrukci bude mít vodní plocha bazénů kapacitu 505 osob a areál pojme až 1767 návštěvníků denně. Samozřejmostí je i úprava okolních ploch.

Stihnou stavební firmy v roce 2018 dokončit generální rekonstrukci koupaliště před letní sezonou?

Orientační cena celé rekonstrukce rozvržené do dvou let je necelých 37 milionů korun. Krnovští zastupitelé na rok 2018 schválili na investice do koupaliště na 29 milionů korun. Aby město vyloučilo nekorektní uchazeče o zakázku na koupališti, požaduje složení jistiny 500 tisíc korun.

„Snažíme se omezit to, aby dodavatel nedal nízkou cenu a pak nám neřekl, že z kapacitních důvodů nepodepíše smlouvu. Půl milionu složí jako takovou pojistku, že to myslí vážně,“ uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Harmonogram prací byl navržen tak, aby koupaliště mohlo být otevřeno nejpozději v červenci 2018.

„Nechci tvrdit, že se nemůže stát neočekávaná komplikace, způsobená třeba počasím, to nemůžeme předvídat, nicméně celá záležitost je z hlediska stavebního i finančního připravena záměrně do dvou let tak, aby dopad na městský rozpočet nebyl drtivý, práce byly provedeny technologicky správně a aby výsledek byl pozitivní,“ dodal Michal Brunclík.

Obchvat patří k největším investicím v historii Krnova

Ilustrační foto.

V srpnu 2017 byla slavnostně zahájena výstavba severovýchodního obchvatu Krnova. Postupně zde vznikne osmikilometrová komunikace provázená řadou objektů zahrnující deset mostů, čtyři estakády a dlouhé protihlukové stěny. Celá trasa by měla být hotová do čtyř let. Zakázku za miliardu korun získalo sdružení firem Silnice.CZ a Aktor ATE.

„Nejdelší z estakád měří 285 metrů. Součástí silnice je i protipovodňové opatření, protože část násypu bude sloužit také jako ochranná hráz,“ uvedl Lubomír Hýbl z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR.

Přemysl Michálek za Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) potvrdil, že stavba obchvatu je finančně zabezpečena nejen v roce 2018, ale i pro roky příští: „Výstavba je zajištěna i na další léta, protože jsou na ni alokovány prostředky ve střednědobém výhledu SFDI.“

Zatímco komunita krnovských zahrádkářů proti obchvatu protestovala do poslední chvíle, místostarosta Krnova Jan Krkoška tuto investici vítá: „V České republice čeká na realizaci řada podobných obchvatů, proto jsem velmi rád, že ministerstvo dopravy a vedení ŘSD uvolnilo prostředky právě pro Krnov.

Přivítal jsem také, že stavbu bude realizovat místní firma, která zaměstnává naše občany. Stavba ale s sebou nese také řadu negativ. Někteří z našich zahrádkářů přišli o zahrádky. Vedení města Krnova proto dělá vše pro to, aby odbor majetku města hledal nové lokality pro vznik nových zahrádek,“ uvedl Krkoška.

Krnovští zastupitelé věděli od roku 2000, že obchvat zdecimuje zahrádkářské kolonie Zlatá Opavice a Úsvit, ale ani 18 let příprav jim nestačilo k tomu, aby našli pro zdrcené zahrádkáře vhodné náhradní pozemky. Zajímalo je pouze to, zda město může výkupem pozemků v trase budoucího obchvatu a financováním demolic urychlit zahájení stavebních prací.

„Obchvat Krnova je zároveň jednou z mnoha staveb na trase silnice I/11 a I/57 mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Bartultovicemi, jejichž realizace má kromě zvýšení bezpečnosti dopravy posílit také atraktivitu našeho regionu pro domácí i zahraniční investory a nabídnout více pracovních možností,“ dodal Jan Krkoška.

V souvislosti s obchvatem bude možné zrušit dopravní omezení na hraničním přechodu do Polska, které dnes pouští do Krnova jen auta do 3,5 tuny. Díky tomu se tranzit přes Krnov stane atraktivní pro mezinárodní kamionovou dopravu.

Peníze půjdou do nemocnice a na most

Ilustrační foto

Mezi největší investiční akce města Bruntálu pro letošní rok patří zahájení rekonstrukce nemocnice, ta potrvá několik let po etapách. Letos na opravy v nemocnici půjde z městského rozpočtu pět milionů korun, což je zhruba čtvrtina z odhadů na celou rekonstrukci.

„Investiční akce s celkovými náklady okolo dvaceti milionů korun bude rozdělena do etap a zahrnuje mimo jiné výměny oken včetně nezbytných úprav obvodového pláště, kompletní rekonstrukci sociálního zařízení pro návštěvníky ve všech patrech objektu, rekonstrukci plochých střech a přilehlých venkovních prostor.

Z rozpočtu města bude v příštím roce na opravy v nemocnici uvolněna částka pěti milionů korun,“ uvedl mluvčí města Jiří Ondrášek.

Více než osm milionů korun je letos určeno na rekonstrukci mostu přes Černý potok mezi ulicemi Květná a Lidická. „Původní most bude prakticky odstraněn a na jeho místě bude vybudován most nový. Kompletně obnovena bude také lávka pro pěší mezi zmíněnými ulicemi. Za milion korun z rozpočtu města bude postavena nová, a to včetně opěr,“ informoval o další významné akci Jiří Ondrášek.

Dojde také na investice do škol a školních areálů, půjde například o výstavbu atria v nádvoří Petrina či realizaci dvou nových moderních sportovních hřišť u základních škol Cihelní a Školní.

Letos se také počítá s dokončením prací na druhé etapě revitalizace sídliště Květná. Rozpočet města Bruntálu předpokládá v roce 2018 celkové příjmy a výdaje ve výši 430,6 milionu korun.

Autor: František Kuba, Dalibor Otáhal

6.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 80 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, pomocník s ŘP.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Okolí Rýmařova / do 50 km /, možno na plný nebo zkrácený pracovní úvazek, min. 1 rok praxe, ŘP sk. B, pracovník bude jezdit a zavážet na pracoviště, provádět zednické nebo pomocné práce na stavbách., Hlásit se na e - mail : stavba66@seznam.cz nebo na tel. č. 737 536 805 / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /., Z : 2.11.2017 A : 8.2.2018 A : 6.4.2018. Pracoviště: Božena repáňová, třída Hrdinů, č.p. 598, 795 01 Rýmařov. Informace: Repáňová, Repáň, +420 737 536 805.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 10 425 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 10425 kč, mzda max. 14550 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno p/P, Husova 627, Požadavky:, 1. kvalifikační kurz "pracovník v sociálních službách" dle zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, nebo střední zdravotnické vzdělání v oboru všeobecná sestra, ošetřovatel nebo všeobecný sanitář - výhodou , (nutno získat do 18 měsíců od nástupu) , 2. ŘP skupiny B, aktivní řidič, 3. platný zdravotní průkaz, zdravotní způsobilost a bezúhonnost,, 4. praxe v sociálních službách výhodou , , Přihláška do výběrového řízení obsahuje :, - motivační dopis, profesní životopis, kopie dokladu o vzdělání a o absolvování kvalifikačního kurzu - je-li relevantní, čestné prohlášení o bezúhonnosti a zdravotní způsobilosti, ., Doklady se nevrací. Termín podání přihlášek je 10. 5 2018, , Nástup : ihned po výběrovém řízení, Mzda dle vzdělání a praxe (10.425 - 14 550), týden dovolené navíc, 4 dny sick day, mimořádné odměny, sleva za služby pro rodinné příslušníky, výhled na celý úvazek., , Přihlášku s požadovanými doklady zašlete na adresu: Help-in, o.p.s., 792 01 Bruntál, U Rybníka 4. nebo mailem na helpinops@atlas.cz Bližší informace : tel. 733535580, 733535582 , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodu zrušit. Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji. Doklady se nevrací. , , Z : 20.4.2018. Pracoviště: Help - in, o.p.s. - pracoviště, Nemocniční, č.p. 767, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Jana Hančilová, +420 733 535 580.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 20 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistentka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Asistent/ka vedoucího - OEZ, Bruntál, OEZ je komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí s více než 75 letou historií. Díky spojení se společností Siemens je v současnosti jedním z nejmodernějších závodů v České republice., Ve společnosti OEZ s.r.o., pracoviště Bruntál, nabízíme volné pracovní místo na pozici Asistent/ka vedoucího., Budete se věnovat především, " zpracování podkladů z docházkového systému pro výpočet mezd, " vedení příruční spisovny výroby, " evidence a zajišťování OOPP zaměstnancům výroby, " zakládání objednávek na nepřímý materiál, " administrativní činnost výroby, Měl(a) by jste mít, " ÚSO vzdělání s maturitou, " min. základní znalost AJ, " znalost práce s počítačem, MS Office, " ochotu se dále vzdělávat (především spec. SW nástroje), " základy HR procesů výhodou, " řidičský průkaz skupiny B podmínkou, " zodpovědnost, důslednost, komunikativnost, samostatnost, Můžete se těšit zejména na, " unikátní, sofistikované technologie a know how na úrovni světového průmyslu, " 25 dnů dovolené a den volna navíc na sportovní hry, " příspěvek na stravování (cena obědů 16 Kč), " finanční příspěvky na sport, volný čas, zdraví, kulturu atd. 6 000 Kč ročně, " každoroční navýšení mzdy , " odměna za odpracovaná léta ve společnosti, " dny volna s náhradou mzdy nad zákonný nárok při důležitých osobních překážkách, " zvýhodněné nabídky pro zaměstnance, " akce pro zaměstnance (např. kulturní akce, sportovní akce, soutěže atd.), " možnost zapojit se do akciového programu Siemens, " zázemí a perspektivu nadnárodní společnosti, " možnost profesního růstu, " místo výkonu práce: Bruntál, občasné služební cesty do Letohradu, " nástup možný ihned , " doba určitá 1 rok s plánovaným prodloužením, Hlásit se na e - mail t.frantis@osram.com nebo na telefon 554 793 447 nebo 724 105 185, Z : 13.4.2018. Pracoviště: Oez s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 1442, 792 01 Bruntál 1. Informace: Tomáš Františ, +420 554 793 447,724 105 185.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 74 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč, mzda max. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : KHS Bruntál, kancelářská budova, Hledáme pracovníka na běžný úklid kancelářské budovy. Práce na dohodu - zástup za nemocenskou a dovolenou., Požadujeme čistý trestní rejstřík, zkušenosti s úklidem, pečlivý a zodpovědný přístup. Úklid probíhá denně od 7.00 - 12.00., , Nástup IHNED!!, Hlásit se na tel. č. 720 283 986 / po - pá vždy od 7.00 do 12.00 hodin /., Z : 9.4.2018. Pracoviště: Gardia, s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 885, 792 01 Bruntál 1. Informace: Věra Vacková, +420 720 283 986.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zážitková pedagogika a první pomoc.
5

Zážitková pedagogika, první pomoc: umělá krev, simulace zlomenin a zranění

Ilustrační foto
4

Poznámka Fidela Kuby - Hitler a Bauer

Moravský Beroun: neuhlídali odběr vody a dostali flastr

Pokutu půl milionu korun dostal Moravský Beroun, protože bez platného povolení měsíc odebíral podzemní vodu. Běžnou pitnou vodu pro zásobování obyvatel.

AKTUALIZOVÁNO

Letěli k motorkáři do Janovic, když dostali zprávu o podobné havárii v Ondřejově

Janovice jsou od Ondřejova vzdálené čtyři kilometry. V sobotu 21. dubna v 16.30 hodin havaroval motorkář u Janovic a v 17 hodin jiný motorkář u Ondřejova. Záchranáři se o tom dozvěděli ve vrtulníků během letu do Janovic. 

Krnov získá nový park

/VIZUALIZACE UVNITŘ/ Prostor u Koncertní síně sv. Ducha v Krnově by měl být upraven ještě letos.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT