VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnované se konečně dočkají velké rekonstrukce koupaliště

Občané, kteří se v létě 2017 přišli osvěžit na krnovské koupaliště, ho naposledy zažili v původní podobě. Letos koupaliště přijde o vzhled, který se neměnil od jeho vybudování v roce 1934.

6.1.2018
SDÍLEJ:

Koupaliště v Krnově, jak by mělo vypadat po rekonstrukci.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Generální rekonstrukce koupaliště bude spočívat v úpravě stávajících plaveckých bazénových van, které budou po opravách překryty speciální fólií. Další opravy proběhnou v objektu strojovny, dojde k modernizaci bazénové technologie a k vybudování nových akumulačních jímek.

Dětský bazén bude vybudován úplně nový. Po rekonstrukci bude mít vodní plocha bazénů kapacitu 505 osob a areál pojme až 1767 návštěvníků denně. Samozřejmostí je i úprava okolních ploch.

Stihnou stavební firmy v roce 2018 dokončit generální rekonstrukci koupaliště před letní sezonou?

Orientační cena celé rekonstrukce rozvržené do dvou let je necelých 37 milionů korun. Krnovští zastupitelé na rok 2018 schválili na investice do koupaliště na 29 milionů korun. Aby město vyloučilo nekorektní uchazeče o zakázku na koupališti, požaduje složení jistiny 500 tisíc korun.

„Snažíme se omezit to, aby dodavatel nedal nízkou cenu a pak nám neřekl, že z kapacitních důvodů nepodepíše smlouvu. Půl milionu složí jako takovou pojistku, že to myslí vážně,“ uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Harmonogram prací byl navržen tak, aby koupaliště mohlo být otevřeno nejpozději v červenci 2018.

„Nechci tvrdit, že se nemůže stát neočekávaná komplikace, způsobená třeba počasím, to nemůžeme předvídat, nicméně celá záležitost je z hlediska stavebního i finančního připravena záměrně do dvou let tak, aby dopad na městský rozpočet nebyl drtivý, práce byly provedeny technologicky správně a aby výsledek byl pozitivní,“ dodal Michal Brunclík.

Obchvat patří k největším investicím v historii Krnova

Ilustrační foto.

V srpnu 2017 byla slavnostně zahájena výstavba severovýchodního obchvatu Krnova. Postupně zde vznikne osmikilometrová komunikace provázená řadou objektů zahrnující deset mostů, čtyři estakády a dlouhé protihlukové stěny. Celá trasa by měla být hotová do čtyř let. Zakázku za miliardu korun získalo sdružení firem Silnice.CZ a Aktor ATE.

„Nejdelší z estakád měří 285 metrů. Součástí silnice je i protipovodňové opatření, protože část násypu bude sloužit také jako ochranná hráz,“ uvedl Lubomír Hýbl z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR.

Přemysl Michálek za Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) potvrdil, že stavba obchvatu je finančně zabezpečena nejen v roce 2018, ale i pro roky příští: „Výstavba je zajištěna i na další léta, protože jsou na ni alokovány prostředky ve střednědobém výhledu SFDI.“

Zatímco komunita krnovských zahrádkářů proti obchvatu protestovala do poslední chvíle, místostarosta Krnova Jan Krkoška tuto investici vítá: „V České republice čeká na realizaci řada podobných obchvatů, proto jsem velmi rád, že ministerstvo dopravy a vedení ŘSD uvolnilo prostředky právě pro Krnov.

Přivítal jsem také, že stavbu bude realizovat místní firma, která zaměstnává naše občany. Stavba ale s sebou nese také řadu negativ. Někteří z našich zahrádkářů přišli o zahrádky. Vedení města Krnova proto dělá vše pro to, aby odbor majetku města hledal nové lokality pro vznik nových zahrádek,“ uvedl Krkoška.

Krnovští zastupitelé věděli od roku 2000, že obchvat zdecimuje zahrádkářské kolonie Zlatá Opavice a Úsvit, ale ani 18 let příprav jim nestačilo k tomu, aby našli pro zdrcené zahrádkáře vhodné náhradní pozemky. Zajímalo je pouze to, zda město může výkupem pozemků v trase budoucího obchvatu a financováním demolic urychlit zahájení stavebních prací.

„Obchvat Krnova je zároveň jednou z mnoha staveb na trase silnice I/11 a I/57 mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Bartultovicemi, jejichž realizace má kromě zvýšení bezpečnosti dopravy posílit také atraktivitu našeho regionu pro domácí i zahraniční investory a nabídnout více pracovních možností,“ dodal Jan Krkoška.

V souvislosti s obchvatem bude možné zrušit dopravní omezení na hraničním přechodu do Polska, které dnes pouští do Krnova jen auta do 3,5 tuny. Díky tomu se tranzit přes Krnov stane atraktivní pro mezinárodní kamionovou dopravu.

Peníze půjdou do nemocnice a na most

Ilustrační foto

Mezi největší investiční akce města Bruntálu pro letošní rok patří zahájení rekonstrukce nemocnice, ta potrvá několik let po etapách. Letos na opravy v nemocnici půjde z městského rozpočtu pět milionů korun, což je zhruba čtvrtina z odhadů na celou rekonstrukci.

„Investiční akce s celkovými náklady okolo dvaceti milionů korun bude rozdělena do etap a zahrnuje mimo jiné výměny oken včetně nezbytných úprav obvodového pláště, kompletní rekonstrukci sociálního zařízení pro návštěvníky ve všech patrech objektu, rekonstrukci plochých střech a přilehlých venkovních prostor.

Z rozpočtu města bude v příštím roce na opravy v nemocnici uvolněna částka pěti milionů korun,“ uvedl mluvčí města Jiří Ondrášek.

Více než osm milionů korun je letos určeno na rekonstrukci mostu přes Černý potok mezi ulicemi Květná a Lidická. „Původní most bude prakticky odstraněn a na jeho místě bude vybudován most nový. Kompletně obnovena bude také lávka pro pěší mezi zmíněnými ulicemi. Za milion korun z rozpočtu města bude postavena nová, a to včetně opěr,“ informoval o další významné akci Jiří Ondrášek.

Dojde také na investice do škol a školních areálů, půjde například o výstavbu atria v nádvoří Petrina či realizaci dvou nových moderních sportovních hřišť u základních škol Cihelní a Školní.

Letos se také počítá s dokončením prací na druhé etapě revitalizace sídliště Květná. Rozpočet města Bruntálu předpokládá v roce 2018 celkové příjmy a výdaje ve výši 430,6 milionu korun.

Autor: František Kuba, Dalibor Otáhal

6.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka 1. stupně se speciální pedagogikou. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Opavická 575/1, Město Albrechtice, Hlásit se na e - mail regina.hajna@zsma.cz, Z : 29.6.2018. Pracoviště: Základní škola město albrechtice, okres bruntál, Opavická, č.p. 575, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Regina Hajná, +420 554 652 242.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 100 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Operátor dělícího zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Břidličná, Bruntálská 167, OPERÁTOR dělícího zařízení , Požadujeme - vyučen (zaučen), jeřábnický a vazačský průkaz výhodou, průkaz řidiče motorových vozíků výhodou, vhodné pro ženy, nepřetržitý provoz, Mzda 100,- Kč až 110,- Kč/hod vč.prémií a příplatků ze směnného provozu, Hlásit se u Mgr. Škrkoňové - tel. č. 554 222 646, Z : 11.7.2018. Pracoviště: Al invest břidličná, a.s., Bruntálská, č.p. 167, 793 51 Břidličná. Informace: Ivana Škrkoňová, +420 554 222 646.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 24 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Karlov p/P 182, POŽADUJEME PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP, PRAXI V OBORU,, MOŽNOST UBYTOVÁNÍ A PERSONÁLNÍ STRAVY., Hlásit se na e - mail : k.jurisova@email.cz nebo na tel. č. 739 230 380, Z : 19.7.2018. Pracoviště: Hotel kamzík s.r.o. - pracoviště, 793 36 Malá Morávka. Informace: Kristýna Jurisová, +420 739 230 380.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 15 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby inženýrských děl Silniční dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: místo výkonu práce : okolí Bruntálu, Opavy, Ostravy, Frýdku - Místku, , Co od Vás očekáváme?, " vzdělání střední odborné s výučním listem, " velkou výhodou řidičský průkaz sk. B, " průkaz strojníka výhodou, " zodpovědnost, samostatnost, spolehlivost, " časová a místní flexibilita, " ochota učit se novým věcem, " manuální zručnost, Co Vám za to nabízíme?, " platové podmínky - základ mzdy + pohyblivá složka mzdy na základě odvedeného výkonu, Na co se můžete těšit?, o zázemí stabilní, úspěšné a stále se rozvíjející společnosti, o přátelské pracovní prostředí , o možnost seberealizace a uplatnění svých zkušeností a znalostí, o příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji, o možnost uplatnění svých znalostí a zkušeností, o stravenky, o odměny, o další benefity, , Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, doba určitá do konce sezóny, , V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s fotografií na e-mail personalni@znackymorava.cz, , Stravenky, odměny, další benefity, Z : 11.7.2018. Pracoviště: Značky morava, a.s., Čsl. armády, č.p. 1112, 794 01 Krnov 1. Informace: Zuzana Hoferková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Fiala v rozhovoru pro Deník.
10

Petr Fiala pro Deník v Ostravě: Snažím se jít s ODS jinou cestou

Sjíždění Moravice je bezesporu nejoblíbenější akcí vodních turistů na Opavsku.

Povodí: nejste tady jediní! Vodáci: na přípravy bylo dost času!

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

Slavnosti Lapků z Drakova nabídnou i tavbu železa

Lesní slavnosti Lapků z Drakova lákají do Jeseníků rodiny z celé republiky i zahraniční návštěvníky. Čtrnáctý ročník se koná 21. a 22. července v Biskupských lesích u Vrbna pod Pradědem.

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Fotbaloví fanoušci Baníku Ostrava už netrpělivě vyhlížejí pondělní prvoligovou domácí premiéru s Jabloncem.

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Vydatné středeční srážky v Beskydech se obešly bez větších škod, přesto měli hasiči plné ruce práce. Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera vyjíždět v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT