Spolek Arma Ferre přišel s nápadem uspořádat jednou měsíčně v Krnově bleší trh. Ten první se uskutečnil na rozpálené dlažbě krnovského náměstí v neděli 19. června. Akce se bude opakovat vždy po měsíci, a to až do října.

Bleší trhy jsou zvláštní formou recyklace. Každý občan při úklidu garáže, půdy, sklepa nebo jen skříní narazí na nepotřebné věci, které je škoda vyhodit. Tak proč je nenabídnout k prodeji? Věci, které jen překáží, mohou někomu dalšímu udělat radost. Může to být třeba drobnost, která mu oživí vzpomínky z dětství.

Bleší trh v Krnově.
V Krnově zorganizují bleší trh s poklady ze sklepů a garáží

Hlavní organizátorku Janu Rubyovou myšlenka bleších trhů napadla když sama v bytě přesouvala věci na různá místa a přitom z nich jen oprašovala prach. Uvědomil si, že řada dalších majitelů nepotřebných věcí netuší, jak by je mohli prodat a dát starým věcem šanci na nové uplatnění.Podstatou bleších trhů je dostat na náměstí současně lidi, kteří chtějí prodat či darovat, a ty, co rádi přebírají zajímavosti, než se odhodlají koupit.

„My chceme tyto dvě skupiny propojit. A to nejen k nákupu a prodeji, ale také k sociálním vazbám,“ řekla Jana Rubyová.Někteří prodejci své zboží rozložili kolem auta, vyskládali ho na stolečku, na plachtě nebo přímo na dlažbě. Za možnost prodeje staří zaplatit organizátorům stokorunu. Podstatou blešího trhu nejí jen nákup a prodej věcí z druhé ruky, ale také výzva pro sběratele sbírek a milovníky kuriozit.