Druhé místo ve speciální barmanské soutěži pro lidi s handicapem přivezl do Krnova Vladimír „Jonatán“ Zámečník V disciplíně nealkoholických koktejlů odvedl excelentní výkon.

Na akci ve Zlíně reprezentoval krnovskou čajovnu a kavárnu Ninive, do které Vladimír Zámečník pravidelně dochází na praxi jako klient sociální rehabilitace Rút. „Soutěž se mi moc líbila. Bylo tam moc hezké prostředí a soutěžní atmosféra. Těším se už na další ročník soutěže a věřím, že mi Tomík Herentin a čajovna Ninive zase zajistí podporu a pomoc,“ řekl Vladimír Zámečník, který v loňském roce zdárně ukončil obor kuchař - číšník.

Druhé místo si Jonatán odnesl s koktejlem, který zaujal porotu nejen svým exotickým vzhledem a chutí po zmrzlině, ale také díky výstižnému názvu Sputnik forever.

Konkurence z celé republiky

„Konkurence byla obrovská. Soutěžili jsme s podobnými tréninkovými kavárnami z celé České a Slovenské republiky,“ uvedl Tomáše Herentin, vedoucího provozu čajovny Ninive, který Jonatána pomáhal připravit na soutěž jako jeho asistent.

Druhý ročník soutěže Barman roku České a Slovenské republiky vyhlásilo sdružení IZAP, které ve Zlíně provozuje netradiční tréninkovou kavárnu Slunečnice.

Na tuto soutěž se v úterý 5. května sjeli do Zlína barmani z kaváren a čajoven, které pracují v pracovně - tréninkovém programu s různě znevýhodněnými lidmi. Jejich klienty jsou sociálně znevýhodnění lidé i ti, jejichž handicap souvisí s mentálním postižením. Tréninková kavárna těmto klientům nabídne, aby si nacvičili práci v příznivých podmínkách. Zkusí si profesi barmanů, číšníků nebo kuchařů a připravují se tak na začlenění do běžného pracovního režimu a najdou si uplatnění na trhu práce.