Na krnovském Hlavním náměstí si mohli olympijské zápolení vyzkoušet po celé dopoledne děti ze základních a středních škol. „Krnovské školy, jak základní, tak i střední, jsme si předem obvolali, aby o akci věděly. Děti, hlavně ze základek měly o soutěžení veliký zájem," povídala Veronika Říčková z pořádající agentury.

Školáci soutěžili ve vrhu koulí, tu simuloval medicimbal, běhu na čas mezi kužely, skoku z místa do dálky nebo hodu na basketbalový koš. Kdo chtěl, zahrál si i stolní tenis. Pro zájemce byly připraveny čtyři stoly hodně netradičních, značně zmenšených rozměrů.

Kdo v soutěžních disciplínách uspěl, mohl vyhrát i vstupenky do Olympijského parku. Odpoledne pak přišla na řadu i široká veřejnost. Účastnili se hlavně tatínci s malými dětmi, ale našla se i odvážná maminka.

Za účasti představitelů města pak přišel na řadu zlatý hřeb. Tím byla slavnostní autogramiáda dvou úspěšných sportovců. Jedním z nich byl sportovní střelec a ostravský rodák Martin Tenk, který na olympiádě v australském Sydney v roce 2000 vybojoval bronzovou medaili ve střelbě libovolnou pistolí. Druhým pak byl Vítězslav Dostál, všestranný sportovec, ale hlavně cyklista. Jako první Čech objel v letech 1994-97 celou zeměkouli.

Roadshow pokračuje hned ve středu. Další zastávkou bude Aquapark Olešná, v pátek pak následuje Opava. Vše pak vyvrcholí 30. července na Pustevnách.

Čtěte také: Místo olympijské pochodně zapálili hornický kahan