„Stromy, které budou tvořit ochrannou clonu především pro domy na Sovově ulici, vysadíme v úseku od křižovatky ulic Opavské a Sovovy až po restauraci Kotelna. Kolik jich bude, uvidíme až podle ceny stromů, protože finanční prostředky na tuto akci jsou omezené,“ upřesnil Dušan Martiník z odboru životního prostředí.

K dosazování vzrostlých stromů dojde na sídlišti pod Cvilínem (SPC). Budou to akáty, duby, červené kaštany nebo platany. „Pokračujeme v projektu regenerace zeleně na SPC, který realizujeme od roku 2005. Výsadbě předcházelo odstranění smrků napadených kůrovcem a zeleně ve špatném zdravotním stavu. Kácely se i stromy kvůli nevhodně zvolenému místu výsadby,“ dodal Martiník.

Také centrum města bude brzy bohatší o další stromy. Příští týden by se měla zaplnit místa určená pro čtyři vzrostlé okrasné hlohy a dvě magnólie u památníku Leopolda Bauera, která zejí prázdnotou od jara letošního roku, kdy zde bylo ukončeno předláždění prostranství a instalace deseti laviček.

Za podzimní výsadby Město Krnov zaplatí kolem 750 tisíc korun.

Dalších sto tisíc korun letos Město investovalo do Chářovského parku, který je kulturní památkou. „Tyto finanční prostředky bohužel nesměřovaly do výsadby zeleně, ale do údržby a obnovy mobiliáře,“ uvedl Dušan Martiník. Na stavu mobiliáře se kromě únavy materiálu podepsalo také řádění vandalů, které pokračuje i přesto, že se letos park začal na noc uzavírat.