Přestože kromě radniční věže patří městu také jedna ze dvou věží na kostele sv. Martina, běžní turisté si zatím prohlížet centrum Krnova z výšky nemohou. V dohledné době se na tom zřejmě nic nezmění.

„Myšlenka pokusit se zpřístupnit krnovské věže veřejnosti a nabídnout turistům i Krnovanům pohled na město z ptačí perspektivy je už hodně stará. Vznikla kolem toho kdysi zajímavá iniciativa, díky které jsme se někdy v roce 1992 vydali vyzkoušet a ověřit jaké jsou přístupové cesty na městskou věž kostela sv. Martina i na věž radnice. Bohužel se ukázalo, že je to za současných podmínek nebezpečné a zpřístupnění pro veřejnost je nereálné.

Doplnění bezpečnostních prvků by bylo velmi drahé a technicky náročné. Také si příliš neumím představit v jakém režimu by výstupy na věže měly fungovat, protože tam jsou různé telekominikační zařízení a přístroje, které by neměly zůstat bez dozoru. Bohužel zřejmě ještě dlouho bude exkurze na krnovské věže určena jen pro vybrané návštěvy,“ popsala situaci starostka Renata Ramazanová.