Kromě toho chystají radní také rekonstrukci čistírny odpadních vod, která se musí připravit na nové normy Evropské unie. "Krnov se v porovnání s okolními městy může již léta chlubit nízkými cenami tepla, teplé vody, vodného a stočného. Investice připravujeme také proto, aby tento trend zůstal zachován. Nebudou sice příliš vidět, ale občané příznivě pocítí jejich dopad ve svých peněženkách," uvedla Círová.

Metr krychlový pitné vody nyní v Krnově stojí 15,75 Kč, ve většině ostatních severomoravských měst přitom jeho cena převyšuje 20 korun. Za vytápění svých bytů platí lidé v Ostravě kolem 355 korun za gigajoule (GJ) a v dalších městech až 450 korun. V Krnově nyní stojí GJ kolem 360 korun. "Nový systém sníží tepelné ztráty v rozvodech. V současné době se tyto ztráty rozpočítávají mezi odběratele a promítají se do plateb za teplo. Počítáme s tím, že po rekonstrukci bude cena pro odběratele nižší o deset až 15 procent. Někde budou úspory ještě výraznější," řekl místostarosta Bedřich Marek.

Rekonstrukce se bude týkat ulic Jesenická, Budovatelů a širšího centra města, podobný systém již nyní funguje na sídlišti pod Cvilínem. Krnovská radnice zároveň připravuje rekonstrukci čistírny odpadních vod, která by měla za 125 milionů korun zároveň zajistit zvýšení její kapacity pro nově napojené části města. Cílem rekonstrukce je zajistit kvalitu vypouštěné vody do řeky Opavy podle norem, jež začnou platit v roce 2015.