Sám Tomáš Vandas ve svém projevu na krnovském náměstí zdůraznil kontinuitu mezi zakázanou extremistickou neonacistickou Dělnickou stranou a dnešní Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS).

„Dostali jsme za náš volební výsledek příspěvek 750 tisíc korun, a to zatím byla jediná dotace od státu,“ tvrdil do megafonu Tomáš Vandas, přestože tento státní příspěvek za voličské hlasy putoval do pokladny zrušené Dělnické strany a nikoliv DSSS.

Jeho projev byl dlouhý a nepříliš srozumitelný, protože DSSS na ozvučovací technice dost šetřila. Megafon na střeše auta během projevu několikrát vypověděl službu. Špatná srozumitelnost projevu nejspíš Tomášovi Vandasovi vyhovovala, protože opakovaně zdůraznil, že je právě nahráván policejními složkami.

Nedávno mu totiž Městský soud v Brně napařil podmínku kvůli jeho prvomájovým projevům, které v roce 2009 přednesl na brněnském náměstí Svobody. Ty byly dostatečně srozumitelné, aby je mohli analyzovat experti na extremismus.

Neonacismus a krvavý průjem

Na náměstí Vandase vítali nejen fanoušci a obdivovatelé, ale také sem přišla skupina katolických kněží a rozvinula transparent „Křesťané proti neonacismu“ a „Nemáme rádi E.coli a neonacismus“. Příznivci DSSS, které už znudil Vandasův příliš dlouhý projev, se jich chodili vyptávat co to znamená E.coli a po vysvětlení se ptali dál, zda existuje nějaká souvislost mezi neonacismem a krvavým průjmem.

Také se s katolickými aktivisty snažili diskutovat o tom, jakou roli sehrála církev v naší historii. Na dotaz, co konkrétního udělali pro lepší budoucnost lidstva a vlasti, jim kněží popisovali své pastorační působení mezi zločinci ve věznici na Mírově.

Ota Zaremba členem DSSS

Náhodní kolemjdoucí a zvědavci, kteří na mítinku dostali do rukou Dělnické listy, byli šokováni informací, že olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba skutečně splnil své pohrůžky a nedávno vstoupil do DSSS. Dnes tento čtyřiapadesátiletý olympionik je členem Republikového sněmu DSSS.

Už loni Zaremba šokoval veřejnost svými výroky, když romské vzpěrače, které trénuje, označil za zloděje a chtěl je ze svého oddílu vyhnat. Byl přesvědčen, že některý z nich mu vzal pět tisíc korun. Zaremba, který býval sportovní ikonou a nejlepší sportovec Československa roku 1980, si hodně pošramotil pověst přiznáním k dopingu.

V poslední době ho trápilo zhuntované zdraví, nemoci v rodině i finanční problémy, protože pobírá částečný invalidní důchod a chodí o holi. Netajil se tím, že mu sport víc vzal, než dal. Z Krnova se příznivci DSSS přesunuli do Karlovy Studánky, kde je v sobotu čekal podobný mítink před Hotelem Džbán a pak ještě další ve Vrbně pod Pradědem.