VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov získal během dvou let 42,4 milionu korun

Krnov - Evropská unie podpořila například projekty virtuálního muzea, Hornoslezských slavností, církevní turistiku, Krnovské hudební slavnosti nebo pořádání konference Možnosti turistiky našeho regionu.

29.5.2008
SDÍLEJ:

Krnovská radnice.Foto: DENÍK/Archiv

Nejvýznamnější podpořenou akcí byla výstavba splaškové kanalizace v Krnově–Kostelci, a to skutečně velkorysou částkou 40,9 milionu korun. Vlastní podíl města na výstavbě kanalizace činil 10,2 milionu korun, celkové náklady byly přes 51 milionů korun.

V současnosti má město Krnov podáno několik projektů, které se ucházejí o evropské peníze. Usiluje o vytvoření přeshraničního materiálního základu pro ochranu kulturních tradic Prudniku a Krnova, což představuje celkové náklady 4,5 milionu korun. Na výstavbu kanalizace v Chomýži, kterou reprezentuje projekt Ochrana hraniční řeky Opavice z polské a české strany, jsou celkové náklady 65,5 milionu korun. Na budování cyklostezek a zvýšení bezpečnosti silničního provozu na ulicích Albrechtická, Opavská a Bruntálská bude potřeba čtrnáct milionů korun.

„Naším přáním je, abychom získali přibližně osmdesát procent z těchto celkových nákladů, tedy řádově 58 milionu korun z celkových 84 milionů korun. K žádostem je třeba dokládat studie proveditelnosti, ty stojí od 50 tisíc do půl milionu korun, nejčastěji pak projektové dokumentace pro stavební povolení. Jejich cena se v průměru pohybuje kolem půl milionu korun,“ uvedla starostka Krnova Renata Ramazanová.

Město Krnov má oddělení hospodářského rozvoje a evropských projektů, jehož pracovníci se zpracováním těchto projektů zabývají. Složitější projekty pro město zpracovává externí firma. Krnov také trápí obecné problémy evropských programů. Například pravidla pro programové období 2007 až 2013 byla pozdě vyhlášena a mají už rok zpoždění. Pravidla se neustále mění, a nejsou dopředu přesně daná. Česká republika má šanci získat v letech 2007 až 2013 z fondů Evropské unie až 750 miliard korun, tedy asi sto miliard korun ročně.

„V rámci České republiky bude vyhlášeno celkem čtyřiadvacet operačních programů. Velká část z nich se může týkat jak našich investičních, tak i neinvestičních projektů. Naší prioritou proto je, abychom se na možnost využití fondů Evropské unie připravili do té míry, abychom uspěli. Peněz totiž bude méně a připravených obcí mnoho,“ uvedl místostarosta Bedřich Marek.

K důležitým akcím, na které se chce město Krnov soustředit, patří příprava území bývalých kasáren pro bytovou výstavbu. „Na ploše, kde se v současnosti nacházejí staré garáže, by měly stát bytové domy s asi sto padesáti byty. Z evropských fondů bychom mohli získat peníze na likvidaci staré ekologické zátěže a na potřebnou infrastrukturu. Na samotnou výstavbu bytů peníze v programech nebudou, tu už budeme muset zajistit prostřednictvím soukromých subjektů,“ dodal místostarosta.

Významnou akcí je rovněž příprava a realizace intenzifikace biologické části čističky odpadních vod. Ta se musí připravit na zvýšený přítok splaškových odpadních vod z dosud neodkanalizovaných městských částí Kostelec– Jih, Chomýž, Ježník, Cvilín a také nových lokalit určených pro bytovou výstavbu. Finanční náročnost této akce je 180 až dvě stě milionů korun. K dalším větším projektům patří příprava rekonstrukce Městského divadla, využití brownfields v centru města – objektů bývalé Karnoly na Říčním okruhu a na náměstí Míru, dokončení interiéru zimního stadionu nebo rekonstrukce koupaliště.

Autor: František Kuba

29.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 000 Kč

Odborní administrativní pracovníci a asistenti Osobní asistent/ka jednatele. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Čsl. armády 27a, Co bude Vaší náplní práce?, " Zajišťování podpůrných aktivit jednatele, " Příprava podkladů pro jednání, příprava statistik, prezentací apod., " Asistenční servis při jednáních, " Zápis z porad a valných hromad, " Administrativní agenda, " Torba smluvních písemností, " Samostatné vyřizování organizačních úkolů dle dispozic jednatele, " Řešení dalších operativních úkolů, Co od Vás očekáváme?, " VŠ ekonomického směru, " Řidičský průkaz sk. B, " Znalost anglického jazyka podmínkou, " Práci s PC na výborné úrovni, " Praxi na obdobné pozici min. 2 roky, " Orientaci v účetních dokumentech (výsledovka, rozvaha), " Zkušenosti s nastavováním procesů a jejich kontroling, " Analytické myšlení, " Vysokou míru samostatnosti a spolehlivosti, " Umění řešit problémy, plánovat a organizovat činnosti, " Flexibilitu, proaktivní přístup, odolnost vůči stresu, " Schopnost spolupráce, výborné komunikační dovednosti, " Příjemné vystupování, Co Vám za to nabízíme?, " Platové podmínky 25.000 - 40.000,- Kč, Na co se můžete těšit?, " Perspektivní pozici ve stabilní, úspěšné a stále se rozvíjející se společnosti, " Možnost seberealizace a uplatnění svých zkušeností a znalostí, " Příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji , Místo pracoviště: Krnov, , Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, doba určitá rok, poté doba neurčitá, , V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s fotografií na e-mail personalni@znackymorava.cz, , , Z : 8.1.2019 A : 19.7.2018. Pracoviště: Značky morava, a.s., Čsl. armády, č.p. 1112, 794 01 Krnov 1. Informace: Zuzana Hoferková, +420 725 089 796.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 20 000 Kč

Optometristé Oční specialista - Bruntál. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Unikátní koncept propojení oční ambulance, optometrie a oční optiky., , Do našeho očního centra hledáme optika/optičku či pomocného optika s možným nástupem ihned., , Čím se budete zabývat? , - Nabídkou a prodejem brýlí, kontaktních čoček a jiných očních pomůcek, - Poradenstvím zákazníkům s výběrem, - Administrativou spojenou s chodem optiky, , Co prací v Naší optice získáte? , - Možnost přímé spolupráce s doktorem, - Možnost prohloubit či získat praxi díky vzdělávacímu programu Vaše optika, - Práci od pondělí do pátku. Víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, - Motivující mzdové ohodnocení + měsíční odměny za pracovní výkony, - Zvýhodněné ceny na Naše brýle (dioptrické, sluneční) pro Vás a Vaše nejbližší, - Celou řadu zaměstnaneckých benefitů, - Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, , Platí o Vás, že: , - Máte příjemné vystupování, - Jste komunikativní a spolehlivý, - Rádi se učíte nové věci, které Vás budou určitě bavit, - Máte zkušenost s prodejem (není však podmínkou, rádi Vás vše naučíme), , PAK JSTE PRÁVĚ TÍM, KOHO HLEDÁME!, Teď už stačí poslat svůj životopis či stavit se osobně na pobočce nebo zavolat.. Pracoviště: Optik house, s.r.o. - bruntál, Palackého nám., č.p. 15, 792 01 Bruntál 1. Informace: Veronika Pokorná, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 100 Kč

Obsluha zařízení na hutní zpracování kovů (obsluha pecí a konvertorů) Hutník neželezných kovů - valcíř kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Břidličná, Bruntálská 167, Požadujeme - vyučen v oboru (technický obor) nebo praxe na strojním zařízení, kurz jeřáb, vazač, vítán, nepřetržitý provoz, nevyučené zaučíme., Hlásit se u Mgr. Škrkoňové - tel. č. 554 222 646, Z : 9.5.2017 A : 12.6.2017 A : 19.7.2017, A : 4.9.2017 A : 27.9.2017 A : 9.10.2017, A : 6.11.2017 A : 5.1.2018 A : 19.4.2018, A : 14.5.2018 A : 27.6.2018 A : 11.7.2018. Pracoviště: Al invest břidličná, a.s., Bruntálská, č.p. 167, 793 51 Břidličná. Informace: Ivana Škrkoňová, +420 554 222 646.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1, ČSN EN ISO 9606 135 typ sváru BW - tupý, FW koutový , znalost čtení výkresové dokumentace , Hlásit se na e - mail simicek@kos.cz, valcisova@kos.cz nebo na telefon 554 605 409, 554 605 408 (6:00 - 14:00) nebo osobně na výše uvedené adrese., Z : 21.2.2018 A : 11.7.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

O prázdninách si v Krnově posvítí na rozbité chodníky

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava - Ilustrační foto.

Pád na horské koloběžce způsobil vážné zranění

Autohavárii způsobila laň a vosa

K autohavárii není vždy potřeba velká lesní zvěř jako srnec, laň nebo divočák. Stačí, když řidiče zasáhne malá vosa.

AKTUALIZOVÁNO

Auto havarovalo v Třemešné, záchranáři vyslali i vrtulník

Tři pozemní posádky záchranářů a vrtulník Letecké záchranné služby vyrazily do Třemešné v sobotu večer. Na louce u silnice skončilo zdemolované auto. Dva zranění rychle potřebovali pomoc. 

Poslední horníci v Ostravě: nerazí, netěží, čerpají vodu!

FOTOGALERIE/ Ve městě doslova vystavěném na dobývání černého uhlí dnes funguje jediná ve smyslu báňských předpisů činná šachta, kde fárají chlapi za prací.

Zhodnocení: 17. ročník Colours of Ostrava skončil. Jaký byl?

FOTOGALERIE/ Colours of Ostrava 2018 je za námi. Co se povedlo, a kde ještě vychytat mouchy?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT