Společenství severských pánů o víkendu nabídlo Krnovanům exkurzi do středověku.

Na návštěvníky na zámečku čekala hrnčířská, pekařská, košíkářská, kovářská i šperkařská dílna. Řemeslníci, jako je knihvazač, tkadlena, přadlena nebo zbrojíř, vysvětlovali návštěvníkům, jak to ve středověku chodí.

Zbrojíř popsal, jaké zbraně způsobují sečné, bodné a tržné rány. Ranhojič zase jak se z nich vyléčit. Středověkou atmosféru navodili také olomoučtí kejklíři Cascabel a dobovou hudbou přispěla Calata z Ostravy.

Zdeněk Chroboczek, duše Společenství severských pánů.
Zdeněk Chroboczek ví, jak se přenést do doby vynálezů mistra Leonarda

"Za mě a Společenství severských pánů moc děkuji návštěvníkům, že jste nám věnovali svůj čas. S naší akcí Středověká tržnice - středověká řemesla na krnovském zámku podle prvních ohlasů byli spokojení. Pro nás zase byla radost se dívat, jak si akci užívají děti i dospěláci. Dokonalou atmosféru podtrhla hudební skupina Calata a kejklíři Cascabel. Nesmím zapomenout také na školu SŠP Krnov, kde vyučují uměleckořemeslné zpracování textilu díky paní Kvapilové, paní Staňkové a slečnám Natálii Bakšové a Veronice Kučerové. Počasí skvělé, takže na Zámeček zavítalo moře úžasných lidí," hodnotí akci z pohledu organizátorů Zdeněk Chroboczek ze Společenství severských pánů.

Arcivévoda Evžen Habsburský.
Němečtí rytíři, Evžen Habsburský a Jeseníky na bruntálském zámku