Dopravní omezení budou v Úvalně platit až do konce října. Denně se zde pohybuje stavební technika. Tak se stánkaři přesunuli z Úvalna o pár kilometrů dál – do Petrova Dolu, který je předměstím Krnova. Místním se ale jejich počínání nelíbilo. Obrátili se na Městkou policii Krnov, ať postup prodejců prověří.

Pumpa Orlen v polských Hlubčicích se omlouvá, že nafta ani benzin natural nejsou na stojanech k dispozici. 1. října 2023
Orlen: v Bruntálu stojí benzin 40,50, v Krnově 32,90. V Hlubčicích není vůbec

„Na osoby neoprávněně prodávající potraviny na autobusové točně v Petrově Dole byli krnovští strážníci upozorněni v neděli 1. října. Hlídka na místě skutečně narazila na prodejce. Ti na vysvětlenou sdělili, že běžně své zboží prodávají na točně v Úvalně. Protože je však zdejší komunikace uzavřena, bylo jim doporučeno, aby štěstí zkusili v Krnově,“ uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Strážníci silničním stánkařům vysvětlili, že prodávat zboží v katastru města Krnova je možné pouze na základě povolení a na k tomu určených místech. Silniční prodejci vzápětí autobusovou točnu Červený Dvůr opustili.