Obchodní dům Prior se nedávno stal majetkem města Krnova. 

Kvůli nařízením přijatým proti šíření koronavirové infekce byl uzavřen. Byla to špatná zpráva zejména pro ty, kteří nutně potřebovali někde koupit látku na domácí šití roušek, aby se před koronavirem ochránili.

Naštěstí se prodejnu metrového textilu podařilo z uzavřeného obchodního domu Prior urychleně přestěhovat do čerstvě uvolněné provozovny, kde sídlilo turistické informační centrum. Jde o dobře dostupné místo přímo na krnovském Hlavním náměstí. 

Prodej látek na novém místě byl zahájen ve středu 18. března ve 12 hodin a od čtvrtka už v novém sídle funguje každý den v běžné prodejní době od 9 do 15 hodin. Krnované měli o nákup látek mimořádný zájem, ale současně se chovali velmi disciplinovaně a ohleduplně. Z důvodů prevence mohli zákazníci vstupovat do prodejny jen po jednom.

Ti ostatní trpělivě a spořádaně čekali ve frontě, kde dodržovali dvoumetrové rozestupy a obličej si zakrývali tím, co bylo doma po ruce. Také na krnovském náměstí byste tou dobou už těžko potkali někoho bez roušky. Nosili je cyklisté, pracovníci technických služeb v oranžových vestách, i pejskaři nebo rodiny s dětmi.

K výrobě roušky ale potřebujete kromě textilu také vhodnou šňůrku na připevnění. Krnovští výrobci oděvních šněrovadel i technických šňůr ze společnosti VEMAT-CZ se rozhodli velkoryse uvolnit své skladové zásoby a rozdávat je výrobcům roušek zdarma.

„Budeme vydávat zdarma šňůry pro amatérské výrobce roušek. Abychom vám usnadnili rozhodování o ochraně v době velkých událostí kolem koronavirové COVID-19 pandemie, pomáháme těm, kdo se rozhodli šít sami. Zásoby jsou různé. Šňůry snesou vyvářku ale mohou ztratit barvu. Je dobré vyvařit je předem alespoň v rychlovarné konvici. Vemte si s sebou prosím vlastní nůžky na nastříhání materiálu. Akce potrvá do vydání zásob,“ vzkazuje Krnovanům VEMAT-CZ s tím, že výdejním místem jsou jejich sklady u železničního mostu, který odděluje Krnov a Brantice. Výdej šňůr zde proběhne v pátek 20. března od 16 do 17 hodin.

Sklad má adresu Chářovská 940/133a, a Krnované už vědí, že je to na konci Chářovské ulice poblíž Chářovského parku.

Online reportáž