Město Krnov coby zřizovatel oznámilo, že z důvodu celodenní výstražné stávky vyhlášené školskými odbory bude v pondělí 27. listopadu omezen provoz v krnovských mateřských a základních školách i ve školních jídelnách. Přidá se také většina středních škol.

„Vedení jednotlivých škol a školských zařízení oznámila, zda a jakým způsobem se zaměstnanci do stávky zapojí, a zároveň informovala své žáky i zákonné zástupce,“ uvedla Lenka Kumarci, vedoucí oddělení školství a zdravotnictví krnovské radnice.

Celodenní stávka akademiků kvůli mzdám a finanční situaci vysokých škol. Ilustrační snímek
Stávka učitelů bude masivní. Podpoří ji nejméně polovina škol, vznikla i petice

Do středy 22. listopadu oznámilo uzavření v souvislosti se stávkou vedení všech mateřských škol v Krnově. Přestože se některé do stávky nezapojí, budou uzavřeny z důvodu stávky školní jídelny. Ta totiž zajišťuje rozvoz stravy do těchto mateřských škol.

Zavřena bude také většina základních škol, s výjimkou ZŠ Smetanův okruh, kde bude zajištěna výuka pro žáky 1. stupně a provoz školní družiny ve zkráceném režimu.

Z jídelen bude v provozu jen školní jídelna na náměstí Hrdinů. „Je však důležité upozornit, že nárok na školní stravu mají podle školského zákona pouze ti žáci, jež se v den stávky účastní vyučování, to znamená žáci 1. stupně ZŠ Smetanův okruh,“ dodává Lenka Kumarci s doporučením obrátit se na jednotlivé organizace v případě jakýchkoliv nejasností.

Celodenní stávka akademiků filozofické fakulty, fakulty humanitních studií a evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy kvůli mzdám a finanční situaci vysokých škol.
Stávka zasáhne celé Česko, připojí se další obory. Podpora zní i z Pákistánu

Co se týče středních škol, od nichž se zatím podařilo získat informace, Gymnázium Krnov a Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola Krnov budou uzavřeny, střední škola průmyslová bude mít zkrácenou výuku.

„Podle dosavadních zdrojů, které máme, je teď předpoklad, že se plánuje zapojit minimálně padesát procent základních škol,“ přiblížila situaci v celé České republice místopředsedkyně Českomoravského odboru svazu pracovníků školství Markéta Seidlová.