„Nejsem typický lyžař, co běžkuje celou zimu. Běžky spíš jen tak rekreačně zkouším. Co se týče sportu, dřív jsem hlavně hrával fotbal. Když jsem se ale podíval na tu bílou krásu v krnovských ulicích, tak jsem prostě neodolal a šel pro běžky. Kolikrát do roka se naskytne taková příležitost, že můžete projet celý Krnov na běžkách?“ zamýšlí se pětašedesátiletý Arnošt Tuma.

Zatímco běžkaři si aktuální počasí pochvalují, v horských lyžařských centrech s lanovkami a vleky čekají, zda lyžaře neodradí předpověď silných mrazů.

Při teplotách deset stupňů pod nulou ani dobře navlečený sjezdař nebo snowboarďák nevydrží na svahu moc dlouho. Navíc cestou do hor číhají na silnicích sněhové jazyky.

Řidiči v těchto dnech mají spoustu práce se škrábáním námrazy a ztvrdlého sněhu z autoskel. Majitelé nemovitostí mají stále po ruce hrabla na údržbu chodníků.

Fanoušci ornitologie si zase pochvalují, kolik ptačích druhů mohou v těchto dnech pozorovat na krmítku hned za oknem.

Jaké počasí nás čeká v nejbližších dnech?

„Denní teploty -6 až -2 °C, na severovýchodě kolem -8 °C. Na horách v 1000 metrech kolem -8 °C Nejnižší noční teploty -9 až -14 °C, při sněhové pokrývce a slabém větru kolem -17 °C,“ říká předpověď Českého hydrometeorologického ústavu ČHMÚ o počasí příštích dnů.