Novou stanici u kostela svatého Martina jistě využijí ti, kteří směřují za obchodem či službami do západní části Hlavního náměstí.

„Cílem je rovněž odlehčit stanici na náměstí Minoritů, která bývá často přetížená. Místo pro parkování kol je vyznačeno vodorovným značením na chodníku a cedulkou vylepenou ve výloze,“ říká Kristýna Kutálková z odboru rozvoje města na krnovské radnici.

Nová stanice u kostela svatého Martina v Krnově.Nová stanice u kostela svatého Martina v Krnově.Zdroj: MÚ Krnov, se souhlasem

Kola by měla být zaparkována ve vymezeném prostoru tak, aby nepřekážela chodcům.

Stanice sdílených kol u pedagogické školy vznikla z podnětu ředitele Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov.

Během silvestrovské půlnoci sdílená kola v Krnově změnila barvu ze stříbrošedé na růžovou. Společnost Rekola Bikesharing je novým provozovatelem od 1. ledna 2024.
Teplé jaro přeje cyklistům. V Krnově je velký zájem o sdílená kola

„Vznikem stanice se snažíme zlepšit dopravní obslužnost školy, která má největší podíl dojíždějících studentek a studentů. Stanice je rovněž vyznačena vodorovným značením na chodníku a bude ještě osazena stojanem,“ upřesnil koordinátor městské mobility Michael Cestr.

Nová stanice u Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov.Nová stanice u Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov.Zdroj: MÚ Krnov, se souhlasem

Nezvykle teplé počasí počátkem jara přispělo ke zvýšenému zájmu o sdílená kola v Krnově. Přibylo uživatelů v okrajových částech města, třeba v průmyslové zóně Červený dvůr nebo u Kofola Music Clubu.

Během silvestrovské půlnoci sdílená kola v Krnově změnila barvu ze stříbrošedé na růžovou. Společnost REKOLA Bikesharing je novým provozovatelem od 1. ledna 2024.
Ze stříbrné růžová. Sdílená kola v Krnově změnila barvu

Služba, kterou od letošního roku provozuje společnost Rekola, za první tři měsíce roku zaznamenala 11 051 jízd, přičemž jen v březnu provedli lidé 5630 výpůjček. „K závěru března jsme měli celkem 1568 registrovaných uživatelů a zatím nejvíce jízd, celkem 285, se uskutečnilo v pátek 15. března,“ popsala před časem Kristýna Kutálková.