„Troufám si říct, že se po třech složitých letech pomalu nadechujeme. Letos prostavíme kolem tří set milionů korun, v příštím roce by to mělo být ještě víc. Kromě největší akce, kterou je rekonstrukce sokolovny, bude prostor i pro menší. Například revitalizaci veřejného prostranství před hřbitovem, kde mimo jiné zdvojnásobíme počet parkovacích míst," komentoval letošní i plánované výdaje starosta Krnova Tomáš Hradil.

Dodal, že město do rozpočtu zařazuje také stavební akce, které nejsou tolik viditelné, ale přesto nutné. "Jde především o rekonstrukci dosluhující strojovny na zimním stadionu za 18 milionů korun. Další velká částka, 13 milionů korun, je určena na opravu střechy základní školy na Dvořákově okruhu. Chystáme se také na generální rekonstrukci kuchyně v Mateřské škole Žižkova. Celkově by do investic v oblasti školství mělo jít více peněz než v minulých letech,“ dodal starosta Hradil.

Sportovní hala Sokolovna je dílem slavného krnovského rodáka Leopolda Bauera. Její rekonstrukce začala 25. října 2023
Sokolovna je architektonický skvost Krnova. Její rekonstrukce právě začíná

Více se zastupitelé i veřejnost dozví o parametrech rozpočtu 2024 na zasedání, které se uskuteční ve středu 13. prosince v 16.30 hodin ve velkém sále Střediska volného času Krnov. Ke schválení bude zastupitelům předložen rozpočet, jehož výdaje jsou naplánovány na 985 milionů korun, příjmy na 776 milionů korun.

Rozdíl ve výši 209 milionů korun bude dofinancován nevyčerpanými finančními prostředky z roku 2023, investičním a revolvingovým úvěrem a částí zůstatků na účtech ekofondu a fondu vodovodů a kanalizací.

Nové nákupní centrum S1 Krnov roste na pozemku po zbořené slévárně. Na jaře zde otevře Pepco, Kik, TEDi, DM drogerie, super zoo, Datart i  Penny Market. Léto 2023
Co nového vyroste na Bruntálsku a Krnovsku? Průmyslové stavby i obchodní centrum

Než dojde na samotný rozpočet, čeká zastupitele prezentace dokumentu Střednědobého výhledu rozpočtu Krnova s analýzou financí a ratingem, který zpracoval ekonom Luděk Tesař. Zastupitelé dále mimo jiné projednají také pravidla participativního rozpočtu pro rok 2024 nebo rozdělení dotací do sportu a kultury.

V krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr začíná výstavba nového závodu na výrobu protihlukových bariér.
Do průmyslové zóny v Krnově míří nový investor. Podívejte se, co bude vyrábět