Prodej pozemku o výměře 10,5 tisíce metrů čtverečních již schválili zastupitelé. Za metr čtvereční investor zaplatí 350 korun bez DPH.

„Od roku 2013 se zabýváme distribucí a prodejem stavebního materiálu, jako jsou materiály pro interiéry, plastová okna, půdní schody, střešní okna a podlahové krytiny. V současné době jsou naše výrobní a skladové prostory v ulici Karla Čapka nedostačující a nejsme schopni uspokojit poptávku. Proto jsme přivítali možnost investice v průmyslové zóně. Na hektarovém pozemku máme záměr vybudovat výrobní a skladovací prostory pro začátek o velikosti tří tisíc metrů čtverečních s možností dalšího rozvoje,“ představil plán společnosti její jednatel a majitel Michal Rys.

V krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr začíná výstavba nového závodu na výrobu protihlukových bariér.
Do průmyslové zóny v Krnově míří nový investor. Podívejte se, co bude vyrábět

Firma v současnosti zaměstnává v hlavním pracovním poměru dvacet zaměstnanců a na sezonní výpomoc dalších čtyři až pět osob. „Pokud se nám podaří záměr zrealizovat ze sta procent, tak minimální počet zaměstnanců na hlavní pracovní poměr bude dvacet pět,“ upřesnil Michal Rys.

Firma Egibi je v pořadí třetí krnovskou firmou, která si jako své sídlo vybrala druhou etapu průmyslové zóny. Na třech hektarech podniká společnost DMHermes Trade, jejímž hlavním výrobním programem jsou ovocné a proteinové raw tyčinky, ovesné bio kaše, proteinové tyčinky s čokoládou, ořechové krémy nebo ovocné bonbony.

V průmyslové zóně Krnov - Červený Dvůr právě rozjíždí výrobu potravinářská firma DMHermes Trade.  Nejznámějším produktem této firmy jsou proteinové a ovocné „raw energy“ tyčinky Bombus.
Nový investor v Krnově: v Červeném dvoře vyrábí proteinové tyčinky Bombus

„Plochu o velikosti 2,5 hektaru pak vlastní firma EDS Trade, která zde vybudovala závod na výrobu protihlukových hliníkových stěn. Celkem už bylo v průmyslové zóně investováno 188 milionů korun a firmy dohromady zaměstnávají více než 110 pracovníků,“ uvedla referentka pro podporu podnikání krnovské radnice Melita Vodičková.

Druhá etapa průmyslové zóny v Červeném Dvoře má rozlohu deseti hektarů, volných zůstává 3,5 hektaru.