Rozhodnutí zastupitelů je průlomem po čtyřech letech jednání, jak zajistit rozvoj těchto sportovišť. Současní majitelé TJ Sokol a TJ Krnov uznávají, že na údržbu a rozvoj tak rozsáhlého sportoviště nedokážou získat dostatek prostředků a nechtějí stát v cestě rozvoji tohoto poněkud zpustlého areálu.

Dosavadní vlastnické poměry jsou tak nešťastné, že například půlka lehkoatletického oválu leží na pozemcích Sokola a půlka na pozemcích TJ. Při tak komplikovaném spoluvlastnictví je téměř nemožné získat dotace na rekonstrukci.

„Město bere na sebe obrovské břímě a zodpovědnost,“ komentovala rozhodnutí zastupitelstva starostka Renata Ramazanová. Už před několika lety z tohoto převodu sešlo, protože se zastupitelům nelíbily podmínky, které si stanovili Sokolové a TJ Krnov.

Tentokrát rozhodnutí zastupitelů, které je klíčem k řešení situace, bylo téměř jednohlasné, ale provázely jej zmatky v podkladech, co vlastněmáměsto přijmout. Místostarosta Bedřich Marek projevil úctyhodný postřeh a odhad, když si jako jediný ze zastupitelů všiml, že pozemky pod stadionem, o kterých se má hlasovat, jsou nějak podezřele rozlehlé.

Úředníci z krnovské radnice, kteří podklady pro rozhodování zastupitelstva připravovali, se dopustili překlepu, takže zastupitelstvo málem schválilo přijetí areálu, který je o šest hektarů větší než ve skutečnosti.

„Na základě vize vybudování kvalitních sportovišť nejen pro členy sportovních jednot, ale i pro širokou veřejnost, jsme se rozhodli vyhovět požadavkům města a učinit vše, co bude směřovat k předání našeho majetku. Je ale potřeba si uvědomit, že převod Sokolovny v hodnotě kolem dvaceti milionů i jakýkoliv další převod nemovitého majetku je vázán na souhlas představenstva České obce Sokolské.

Tento návrh může být podán až po vyslovení souhlasu obdarovaného,“ vysvětlili zastupitelům svou situaci krnovští Sokolové formou otevřeného dopisu.