Do osmého ročníku soutěže Cesty městy přihlásili své dopravní projekty za náš kraj vedle Krnova také Bílovec, Kozmice, Píšť a Velká Polom. Krnov se soutěže zúčastňuje se svými kruhovými objezdy. Cílem soutěže je propagovat zklidňování dopravy a prezentovat dopravní řešení, která se mohou stát inspirací pro další obce a města v České republice.

V červenci navštíví všechna města, která se přihlásila se soutěžními projekty, odborná komise složená z dopravních odborníků, zástupců ministerstva dopravy, akademické sféry i neziskového sektoru.

„Začátkem září vybere hodnotící komise na základě zjištěných informací vítězné projekty a nositele zvláštních cen. Výsledky soutěže Cesty městy slavnostně vyhlásíme 17. září v Krásné Lípě, která se stala výhercem předchozího ročníku soutěže,“ popsal Radek Patrný z Nadace Partnerství, která soutěž vyhlásila pod záštitou ministerstva dopravy.

Kruhové objezdy stály 26,7 milionu korun

Krnov nabídne jako inspiraci ostatním na zklidnění a zvýšení bezpečnosti dopravy své kruhové objezdy vybudované v letech 2001 a 2002.

Celkové náklady se tehdy pohybovaly kolem 26,7 milionu korun, z čehož 25 milionů byla investice Ředitelství silnic a dálnic a 1,7 milionu byl podíl města.

„Města a obce tím reagují na problémy, které přináší prudký rozvoj automobilové dopravy. Letošních čtyřicet tři přihlášených dopravních projektů je v osmileté historii soutěže Cesty městy absolutním rekordem. Kompletní databáze soutěžících dopravních řešení včetně předchozích sedmi ročníků soutěže je každému k dispozici na adrese www.nadacepartnerstvi.cz/cestymesty,“ uvedl Radek Patrný z Nadace Partnerství