„Také si lidé mohou stromy vysadit nebo pomoct uklidit les,“ uvedla koordinátorka kampaně Jana Vágnerová. Kampaň s mottem „Zasadíme stromy a společně s nimi zapustíme kořeny“ v Krnově slavnostně ve čtvrtek 23. října v 15 hodin zahájí zajímavý program na Hlavním náměstí. Předcházet mu bude zasazení platanu ve Smetanových sadech, kterého se ve 14 hodin zúčastní nejen zástupci města, organizátorů, partnerů a spolupracovníků kampaně, ale také řada hostů. Nebudou mezi nimi chybět zástupci Nadace partnerství a města Strakonice, kteří celostátní soutěž vyhlašují, a sponzorů kampaně, firem Skanska a Tetra Pak.

Na zahajovací party bude poprvé k dostání Stromovníček - záznamník, do kterého si lze zapisovat poznámky z akcí, lepit speciální samolepky nebo kreslit. Stromovníček graficky upravil krnovský výtvarník Svatoslav Böhm, který je rovněž autorem loga krnovské kampaně. Stromovníček bude na akci k dostání za symbolickou desetikorunu.

„Mezi návštěvníky slavnostního zahájení rovněž proběhne anketa zaměřená na životní prostředí. Tazateli budou studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Krnově a odpovědi nám poslouží jak ke zjištění pro nás důležitých informací, tak k dalšímu zlepšování města, ve kterém žijeme,“ řekla Jana Vágnerová.

Po akci na náměstí, která skončí v 17 hodin, se účastníci mohou přesunout do knihovny, kde v 18 hodin bude zahájena vernisáž výstavy fotografií Natura mater nostra, kterou připravil skautský oddíl Krnovská Trojka ve spolupráci s městskou knihovnou. Na vernisáž pak od 19.30 hodin naváže koncert Věry Martinové v městském divadle.

V souvislosti se zahájením kampaně Krnov – město stromů bude po celý příští týden probíhat na třech krnovských základních školách a gymnáziu výstava o zpracování a recyklaci odpadů Tonda obal na cestách. Výstavu do Krnova přiveze společnost EKO-KOM, u níž tuto akci pro krnovské školy objednal hlavní partner projektu Město stromů, firma Tetra Pak.

Další doprovodnou akcí je označení zeleně v centru města. Stromy a keře tabulkami s českými a latinskými názvy označí v úterý 21. října odpoledne skauti.