Putovní žezlo, které symbolizuje titul Město stromů, předal Krnov svému nástupci – Havířovu už 20. října při happeningu na krnovském náměstí.

Předání mělo skutečně slavnostní ráz. Přesvěčte se o tom zde.

Poprvé krnovská starostka Renata Ramazanová předala žezlo náměstkovi havířovského primátora Eduardu Heczkovi před očima veřejnosti na pódiu před radnicí na Hlavním náměstí. Ve čtvrtek 12. listopadu se Renata Ramazanová a vedoucí krnovského odboru životního prostředí Rostislava Rollerová chystají do Prahy, aby v salonku Senátu Parlamentu České republiky předali titul Město stromů Havířovu ještě jednou.

Stromovníček učil děti

Zavzpomínají při této příležitosti na to, co Krnov prožil jako držitel titulu Město stromů pro obrobí 2008/2009. Bylo zde vysazeno 1300 stromů, byly pořádány semináře pro odbornou i laickou veřejnost, ve spolupráci s hlavním sponzorem projektu „Město stromů“ společnosti Tetra bylo v programu zábavnou formou proškoleno na téma třídění odpadů téměř dva tisíce krnovských dětí v našich základních školách a na gymnáziu.

Více k tématu čtěte v souvisejících článcích.

Studenti Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy připravili pro mateřské školky program Navštívení Stromovníčka, aby dětem formou scének představili život stromu od semínka až po jeho využití. V rámci kampaně Město stromů proběhlo v Krnově pět výstav a třináct besed pro veřejnost.

Stříbrná medaile ověnčila město

Podle zástupkyně nadace Partnerství Mirky Drobílkové patřila krnovská kampaň v dosavadní historii soutěže k nejlepším, protože ji provázel zisk stříbrné medaile v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe – Evropská rozkvetlá sídla. Do ní byl Krnov nominován právě díky vítězství v soutěži Město stromů a stejná výzva reprezentovat Českou republiku v mezinárodní soutěži nyní čeká také Havířov.

„Přestože kampaň skončila, věřím, že vše, co se jí podařilo nastartovat, přetrvá a že Krnované budou v aktivitách, do nichž se zapojili v roce Města stromů pokračovat i v letech příštích, bez ohledu na to, zda jsme držiteli titulu či nikoliv,“ potvrdila starostka Renata Ramazanová.