Provozovatelka útulku Ludmila Lazarová, na jejíž zahradě se útulek nachází, se obrátila na město Krnov s prosbou o pomoc při řešení problémů s vybudováním nového útulku pro zatoulané psy. Rada města Krnova jí vyšla vstříc.

„Rozhodovali jsme mezi třemi možnostmi. Buď, že město vybuduje útulek samo a bude ho samo také provozovat, nebo budeme nadále pokračovat ve spolupráci s Ludmilou Lazarovou. Další možností bylo vyzvat zájemce k podání nabídky na zajištění služeb spojených s provozem útulku pro psy. Radní se nakonec přiklonili k druhé variantě,“ uvedla starostka Renata Ramazanová.

Město Krnov nyní zajistí územní rozhodnutí pro vybudování útulku v katastru obce Hošťálkovy, uhradí náklady spojené s projektem útulku a stavebním řízením a zakoupí nové kotce. Do doby vybudování nového útulku nebude provoz toho současného přerušen. Veterinářka Ludmila Lazarová se stará o opuštěné psy v Krnově už více než třináct let.

Každoročně jejím útulkem projde kolem padesáti psů a stejnému počtu se za totéž období podaří najít nový domov. Provoz útulku financuje město Krnov, které na krmení, veterinární léky, péči a přímé náklady spojené s provozem útulku vydalo například v loňském roce 218 tisíc korun.

Nabídku psů k adopci naleznete ZDE. Útulek sídlí na adrese Bruntálská 166, telefonický kontakt na provozovatelku Ludmilu Lazarovou je 554 615 222 nebo 606 415 390.