Rada města sice schválila navýšení parkovného z deseti korun na dvacet, ale první půlhodinu ponechala zdarma. Půlhodina zdarma je klíčová zejména pro drobné obchody na krnovském náměstí, aby dokázaly konkurovat hypermarketům s velkokapacitními parkovišti.

Kromě parkovného, které se platí v automatech, porostou v Krnově také ceny parkovacích karet. Řidiči si mohou koupit dva druhy parkovacích karet. Roční zdraží o 500 korun na 2500 Kč. Půlroční pak vyjde na 1500 Kč, což je o 250 Kč více než dosud.

Slezský železniční spolek v srpnu 2022 vypravil speciální Borůvkový rychlík z Ostravy na Borůvkové hody v Malé Morávce. 20.8. 2022
VIDEO: Slezský železniční spolek vypsal sbírku plánuje pořízení vozů řady Bdt

„Ke zdražení nás vedly dvě věci. Jednak potřeba po jedenácti letech modernizovat parkovací automaty, aby bylo možné platit také kartou či aplikací. Není to levná záležitost. Jeden moderní automat vyjde na částku kolem 200 tisíc korun. A jednak nám vyšší výnos také pomůže investovat do parkovišť. Jejich počet se každým rokem zvyšuje. Zatím poslední větší bylo vybudováno v Žižkově ulici u zdravotního střediska. Teď se zabýváme myšlenkou zkapacitnění parkoviště na SPC u železniční tratě a také řešíme projekt na sídlišti E. Hakena, kde v budoucnu vznikne 60 nových parkovacích míst,“ uvedl starosta Krnova Tomáš Hradil.

Placené parkování se v Krnově týká Hlavního náměstí, náměstí Minoritů, Štursovy ulice, náměstí Hrdinů před poliklinikou a jedné řady parkovacích míst na parkovišti u nemocnice. „V současné době se zabýváme vytipováním dalších míst pro umístění parkovacích automatů tam, kde by mohly vyřešit potřebu parkování na krátkou dobu. Jde například o parkoviště u prodejny Hruška na SPC nebo před hřbitovem. Ten často navštěvují senioři, kteří nemají kde v jeho blízkosti zaparkovat. Uvidíme ještě, jaký postoj k tomu zaujme dopravní komise, která dostala za úkol další placená místa vytipovat,“ dodal starosta Hradil.

Vodní nádrž Šance.
Dobrá zpráva: Tání zvedlo hladiny řek i přehrad, v kraji povodně zatím nehrozí

Na vymezených parkovacích místech v Krnově se platí za parkování v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin. První půlhodina parkování je zdarma, nutné ale je za čelní sklo vozidla umístit takzvaný nulový lístek s časem příjezdu. V případě delšího parkování se bude platit 20 korun za hodinu. „Zatímco dosud lze platit už po korunách. Od dubna bude nejnižší částka pět korun, za které řidič získá 15 minut parkování,“ řekl vedoucí krnovského odboru organizačního Igor Kozelek.

V loňském roce výnos z celkem deseti krnovských parkovacích automatů po odečtení nákladů na jejich opravy a provoz činil 747 tisíc korun.