Nová autobusová linka dopravce Umbrella City Lines pojede z Krnova přes Vrbno pod Pradědem a Karlovu Studánku na Ovčárnu. V provozu bude o víkendech a svátcích po celý rok s tím, že od 9. června do 30. září nabídne přívěs, ve kterém bude možné přepravit až dvacet jízdních kol.

Autobus svou jízdu začne v 7.50 hodin na zastávce Krnov, Opavská, odjezd z autobusového stanoviště je přesně v 8 hodin. Trasu z Krnova až na hřeben Jeseníků zvládne za hodinu a 15 minut.

Zpátky spoj pojede z Ovčárny v 16.30 hodin, do Krnova přijede krátce po půl šesté odpoledne. Rezervaci místa pro jízdní kolo je možné vytvořit na webových stránkách idos.cz, a to za 50 korun. Jízdenku bude nutné koupit u řidiče.

Turistický ruch v oblasti Pradědu.
Silnici na Ovčárnu částečně uzavřou. Víme, jak pojedou autobusy

Druhou linku bude denně zajišťovat společnost Transdev. Odjezd autobusu s takzvaným cyklobatohem, do kterého se vleze šest jízdních kol, bude z autobusového stanoviště v Krnově v 7.15 hodin, příjezd na Ovčárnu byl stanoven na 8.25 hodin, doba jízdy je tedy pouhou hodinu a 10 minut.

Zpět z Ovčárny vyjede spoj v 15.30 hodin s příjezdem do Krnova v 16.35 hodin. Jízdní kola bude autobus přepravovat od 9. června do konce září, rezervaci pro kolo je třeba provést včas přes aplikaci ODISapka.

Pastva ovcí na Ovčárně v Jeseníkách.
Do Jeseníků se vrátí pastevci. Pomohou s ochranou přírody

„Obě linky přinesou výrazně lepší spojení Krnova s Chráněnou krajinnou oblastí Jeseníky. Díky těmto spojům se turisté a cyklisté z Krnova na Ovčárnu dostanou až o 45 minut rychleji než dosud, a to bez přestupů. Výhodou linky dopravce Umbrella City Lines je, že spoj bude začínat již na Sídlišti Pod Cvilínem a po cestě obslouží také Karlovu Studánku. Zpáteční spoj této linky navíc bude z Ovčárny vyrážet o hodinu později, než v případě Transdevu, a tak budou moci lidé na horách strávit více času,“ uvedl koordinátor městské mobility krnovské radnice Michael Cestr.

První cyklobusy z Krnova na Ovčárnu vyjedou 9. června.První cyklobusy z Krnova na Ovčárnu vyjedou 9. června.Zdroj: Zdroj: MÚ Krnov, se souhlasem