Největší pozornost zde budila zkorodovaná Jawa Pionýr z roku 1967, na které osmnáctiletý Vašek Hradil letos dojel z Krnova do Turecka a zpět. Na všechny kolegy motorkáře udělalo dojem, když mladý borec na pincku sám projel Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Řecko, Albánii, Černou Horu, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko a Slovinsko.

Na Osoblažsku právě vzniká film Mord. Pro natáčení nočních scén bylo nutné uzavřít silnici z Dívčího Hradu do Hlinky.
Mord uzavřel silnici na Osoblažsku. Natáčely se noční scény filmu

Motorkáři si přáli k Vánocům a pošklebovali se kolegům, kteří kvůli sněhové břečce raději zůstali doma, aby si neumazali své leštěnky.

Velká účast

„Na to, jaké je počasí, se nás sešlo nečekaně hodně. S takovou účastí jsme ani nepočítali. Dnes je to sraz těch, kteří kašlou na překážky, a dorazí v jakýchkoliv podmínkách. Protože nám napadl sníh, a počasí si s námi zahrává, tak opatrně. Městská policie nás bude doprovázet celou Vánoční vyjížďku až na náměstí,“ rozdal organizační pokyny Jaroslav Mlček za Krnovský motoklub KMK.

Vodné a stočné. Ilustrační foto.
V Krnově voda nezdraží. V Bruntálu, Rýmařově i ve Vrbně si ale lidé připlatí

Cíl Vánoční vyjížďky byl na krnovském náměstí. Jaroslav Mlček přivítal diváky a fanoušky motorek. Popřál všem šťastné, klidné a veselé Vánoce, a kolegům na motorkách šťastný návrat. Vyzval enduráky, kteří umí jezdit po zadním kole, aby kolegům něco předvedli na vlastní nebezpečí. Vyhlásil soutěž o flašku šampaňského a ukázal směrem k autu, kde už jsou připravené samolepky a suvenýry s logem Vánoční vyjížďka. Na rozloučenou se motorkáři navzájem pozdravili klasickým randálem s vůní spáleného benzínu a bezpeřně se rozjeli do svých domovů na štědrovečerní večeři a rozbalování dárků.