Ambulance onkologie? Pro většinu z nás jeden z největších strašáků, místo, kde bychom se nechtěli ocitnout. Monika Zouharová zde tráví každý den. Pracuje totiž v ambulanci klinické onkologie krnovské nemocnice jako vedoucí sestra.

Svou práci a pacienty má ráda, což je vidět na první pohled, a lidé, kteří ji znají, pro ni hlasovali v anketě Moravskoslezská sestra, a Monika Zouharová vyhrála v kategorii „Ambulantní a domácí péče“.

Certifikát a dar pro vítěze převzala v říjnu na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

„Mám ráda, když se pacienti, přestože mají ty hrozné diagnózy, nebojí, a třeba řeknou: Já jsem se k vám těšila. Jsem spokojená, když jsou spokojeni pacienti i pan primář a mám hotovou všechnu administrativu,“ uvedla sestra roku 2017 Monika Zouharová ve svém medailonu pro televizi Polar.

A co jí pomáhá si od těžké práce odpočinout? „Příroda, procházky se psem, četba historických románů,“ odpověděla. Ve zdravotnictví pracuje 28 let.

„Paní Zouharová je velmi empatická, potkáváme se v ambulanci i venku, často se směje, kolikrát jsme se spolu nasmály. O tom, že vyhrála v soutěži, vím, posílala jsem jí gratulaci, kde jsem jí napsala, že právě onkologičtí pacienti potřebují takový přístup, jaký má ona,“ radovala se z úspěchu krnovské sestřičky Jarmila Novotná, předsedkyně pacientské organizace Onko-Niké Krnov.

Do třetího ročníku ankety se zapojilo 24 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje. Nominováno bylo celkem 58 zdravotnických pracovníků. Kandidáty nominovali odborníci, v průběhu srpna a září pak mohla široká veřejnost vybírat svou favoritku z patnácti finalistek. Ankety se zúčastnilo 1496 hlasujících, celkově rozdali 54 264 hlasů.

„Všichni, kdo pracují ve zdravotnictví, si zaslouží úctu a poděkování. Gratuluji všem, nejen vítězkám, poraženým v této soutěži není nikdo. Pořádáním ankety chceme poděkovat všem zdravotním sestrám za náročnou práci a záchranu zdraví,“ uvedl u příležitosti galavečera náměstek moravskoslezského hejtmana pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer.