Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov má od středy dva nové zastupitele

Krnovské zastupitelky Renata Ramazanová (ODS) a Judita Žáčková (ANO) na svůj post rezignovaly. Slavnostním složením slibu je 29. 3. nahradili noví zastupitelé Libor Nowak (ODS) a Miroslav Pella (ANO).

1.4.2017
SDÍLEJ:

Noví zastupitelé Libor Nowak (ODS) a Miroslav Pella (ANO) složili slib ve středu 29. března. Mezi prvními novým kolegům gratuloval místostarosta Jan Krkoška.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Sotva Libor Nowak a Miroslav Pella složili zastupitelské sliby, objevily se dotazy, proč není novou zastupitelkou za ODS Martina Nováková, když ve volbách skončila na postu prvního náhradníka. „Paní Nováková si mandát převzala, ale vzápětí se ho vzdala ve prospěch svého náhradníka," konstatovala krnovská starostka Jana Koukolová Petrová.

„Paní Nováková sice mandát převzala, ale nesložila slib, jen dopisem oznámila, že rezignuje, takže se zastupitelkou vlastně nestala. Automaticky je na řadě další náhradník podle výsledků voleb a tím byl Libor Nowak," doplnil informace tajemník krnovské radnice Igor Kozelek.

A protože odstoupivší Renata Ramazanová byla nejen členkou zastupitelstva, ale také rady města, po složení slibu nových zastupitelů následovala také volba radního. Na návrh ODS zastupitelé zvolili radním Libora Nowaka, takže dnes už jsou rada města i zastupitelstvo opět kompletní.

Zatímco Judita Žáčková kandidovala za ANO jako nestraník a také v zastupitelstvu často vystupovala jako nezávislá, Renata Ramazanová byla po několik volebních období nejznámější tváří krnovské organizace ODS. Krnované si ji pamatují jako bývalou starostku, místostarostku a dlouholetou zastupitelku i radní.

Členství v ODS a nejspíš i svou kariéru v komunální politice ukončila na vlastní žádost. Krnovská organizace ODS nejspíš prošla krizí nebo generační obměnou, protože ve stejném termínu vystoupila z ODS také zastupitelka a radní Helena Mezírková. Ta si ale post zastupitelky i radní ponechala.

„V důsledku těchto skutečností nemá ODS od počátku roku zastoupení v radě města, o dalším postupu jednáme," komentovalo její rozhodnutí na facebookových stránkách místní sdružení ODS Krnov.

Při loučení s kolegy Ramazanová naznačila, že neodchází dobrovolně. „Byla jsem vyzvána, abych zvážila své další setrvání a to je výrazný projev nedůvěry. A na tu odpověď může být jediná: musím abdikovat," naznačila Renata Ramazanová zastupitelům, že její odchod z politiky a zastupitelstva souvisí se situací v krnovské organizaci ODS, ale bližší podrobnosti neuvedla.

Renata Ramazanová v zastupitelstvu města působila nepřetržitě od roku 2002. V letech 2006 2010 byla starostkou města, v dalším volebním období pak místostarostkou. Během své činnosti ve vrcholných orgánech města se věnovala oblasti školství, zahraničních vztahů, kultuře a především sociálním věcem.

V tomto volebním období byla například předsedkyní výboru pro plánování sociálních služeb. Rovněž vystupovala na ochranu kulturních a historických hodnot. V době jejího starostování město Krnov získalo svou první národní kulturní památku, když součástí nejvýznamnějšího kulturního bohatství národa se stala budova bývalé přádelny s dílnou vzorkovny včetně jejího strojního vybavení v areálu továrny Alois Larisch a synové.

Autor: František Kuba

1.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 udělované v Arcibiskupském paláci

Lesní bar získal cenu kraje

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Studenti viděli, jak se bojovalo proti totalitě

Totalitní režim? Krnovským gymnazistům ho přiblížil film o Petru Strnadelovi, který natočili jejich spolužáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení