Zábavná charitativní akce totiž měla za cíl podpořit rodinu s těžkým osudem. „Chtěli jsme poukázat na skutečnost, že mezi námi jsou lidé, kteří to v životě vlivem nejrůznějších okolností nemají lehké a jimž naše podpora pomůže," uvedla Pavlína Říhová z odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Krnov.

Lidé mohli Anetce pomoci dvojím způsobem: jízdou na koloběžce v rámci projektu Kilometry pro Anetku a dobrovolným příspěvkem u stánku Nadačního fondu Gabrielis, za který dostali obrázky malované Anetkou či drobné dárky.

A výsledky sbírky? Výtěžek u stánku byl 20 108 korun. „Celou částku jsme poukázali na účet Anetčiny maminky. Transakce je pro každého k vidění na našem transparentním účtu číslo 2600896575/2010," uvedla Dáša Izsáková z Nadačního fondu Gabrielis.

Druhým způsobem podpory byla jízda na koloběžce. „Návštěvníci najezdili více než 66 kilometrů, čímž vyjádřili svůj souhlas s darem města Krnova ve výši 15 tisíc korun, který rodina Anetky použila na nákup sportovní tříkolky," uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

„Mnohokrát děkuji městu Krnov, Nadačnímu fondu Gabrielis a všem lidem, kteří v sobotu na náměstí přišli a podpořili projekt Kilometry pro Anetku. Mé poděkování za to, že s námi do tohoto projektu šla, patří také paní učitelce Martině Mrkvanové, vedoucí dětského sboru Janáčkovo brumendo.

Jistě vás všechny potěší, že tříkolku už máme doma a že Anetka na ní jezdí a ráda. Ještě jednou vám všem děkuji," vzkázala všem podporovatelům minulý týden maminka Anetky.

Gabriela Mathiasová